چهارشنبه/ 6 مرداد / 1400

آغاز رقابت جهانی سعید معروف برای گرفتن یک کرسی مهم

ورزشکاران هر زمان وارد دهکده بازی‌های المپیک توکیو می‌شوند می‌توانند به نامزدهای انتخابات کمیسیون ورزشکاران IOC رای بدهند.

آغاز رقابت جهانی سعید معروف برای گرفتن یک کرسی مهم

پس از افتتاح دهکده ورزشکاران المپیک توکیو، رای‌گیری برای انتخاب اعضای کمیسیون ورزشکاران کمیته بین‌المللی المپیک از امروز ۱۳ جولای (۲۲ تیر) آغاز شد و ۳ آگوست (۱۲ مرداد) نیز به پایان می‌رسد و یک روز بعد هم نتایج اعلام می‌شود.

۳۰ ورزشکار برای عضویت در کمیسیون ورزشکاران کاندیدا هستند که سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال نیز از ایران کاندیدا شده است.

* نحوه رای دادن:
ورزشکاران ساکن در دهکده ورزشکاران می‌توانند در غرفه‌های رای گیری که در ورودی سالن غذا خوری قرار دارد، رای دهند. افرادی هم که در دهکده‌های قایقرانی و دوچرخه سواری سکونت دارند و یا در هتل‌های دیگر هستند، در تاریخ‌های مشخص صندوق‌های رای به آن مکان‌ها ارسال می‌شود تا رای بدهند. در مجموع ۱۱ مکان برای دادن رای پیش‌بینی شده است.

ورزشکاران می‌توانند به چهار کاندیدا رای بدهند اما حتما باید از رشته‌های ورزشی متفاوت باشند.

۳۰ کاندیدای انتخابات کمیسیون ورزشکاران IOC  از پنج قاره و ۱۹ رشته ورزشی هستند. از میان آن‌ها ۱۲ نفر انتخاب می‌شوند. البته ۱۱ نفر را هم خود کمیته بین‌المللی المپیک منصوب می کند.

کمیسیون ورزشکاران نقش مهمی در کمیته بین‌المللی المپیک دارد و در واقع صدای ورزشکاران جهان است.

* اسامی کاندیداها به شرح زیر است:
۱- دیانا گابی از نامیبیا (رشته تیراندازی)
۲- تریس آلشامار از سوئد (شنا)
۳- موتاز برشام از قطر (دوومیدانی)
۴- دانکا بارتیکووا از اسلواکی (تیراندازی)
۵- آلیستیر بروونلی از بریتانیا (سه گانه)
۶- کیت کمبل از استرالیا (شنا)
۷- تین چن چو از چین تایپه (بدمینتون)
۸- اوکسانا چاسوویتینا از ازبکستان (ژیمناستیک)
۹- فردریک داکرس از جاماییکا (دوومیدانی)
۱۰- آنتونیو فردیناندز از ونزوئلا (کاراته)
۱۱- چارلز فرناندز از گواتمالا (پنج‌گانه مدرن)
۱۲- جولیان فلیتچر از برمودا (شنا)
۱۳- روبرتو فورتادو از کاستاریکا (دوومیدانی)
۱۴- پائو گاسول از اسپانیا (بسکتبال)
۱۵- دیوید هارت از ایرلند (هاکی)
۱۶- بریجیت هارتلی از آفریقای جنوبی (قایقرانی )
۱۷- وید کاواتسنیک از اسلوونی (هندبال)
۱۸-همفری کایانگ از کنیا (راگبی)
۱۹- پاولوس کانتیدس از قبرس (قایقرانی بادبانی)
۲۰- آناستازیا کوژنکووا از اوکراین (قایقرانی رویینگ)
۲۱- سانتیاگو لانگ از آرژانتین (قایقرانی بادبانی)
۲۲- سعید معروف از ایران (والیبال)
۲۳- بن یوسف از ساحل عاج (دوومیدانی)
۲۴- ماکسیم میرنی از بلاروس (تنیس)
۲۵- یوکی اوتا از ژاپن (شمشیربازی)
۲۶- فدریکا پلیگرینی از ایتالیا (شنا)
۲۷- تیاگو پرییرا از بزریل (شنا)
۲۸- ریان پینی از گینه نو (شنا)
۲۹- آیکاترینی استفانیدی از یونان (دوومیدانی)
۳۰- ماجا ولوسوواسکا از لهستان (دوچرخه سواری کوهستان)

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا