آغاز زمان تبلیغات نامزدهای شوراها از ۲۰ خرداد

مسئول کمیته اطلاع‌ رسانی ستاد انتخابات استان یزد با بیان این که اعلام اسامی نامزدها به منزله آغاز فعالیت تبلیغاتی آن‌ها نیست، گفت: ماراتن تبلیغاتی نامزدهای انتخابات شوراها از ۲۰ خرداد آغاز می‌شود.

آغاز زمان تبلیغات نامزدهای شوراها از ۲۰ خرداد

علی صالحی با بیان این که فعالیت تبلیغاتی نامزدهای انتخابات شوراها هشت روز قبل از روز اخذ رای آغاز می‌شود، گفت: بر این اساس نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از پنجشنبه هفته جاری تا روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه، به مدت یک هفته فرصت تبلیغات دارند.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل تبلیغات انتخابات از سوی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و طرفداران آن ها، خاطرنشان کرد: براساس قانون استفاده از هر گونه آثار تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان اعم از کاغذی، پارچه‌ای، مقوایی، فلزی و یا هر جنس دیگر با ابعاد بیشتر از ۷۰ ×۱۰۰ سانتی متر ممنوع است.

صالحی ادامه داد: درج هرگونه اطلاعات در خصوص درجات تحصیلی و سوابق خدمات و فعالیت های نامزدها در آثار تبلیغاتی آن ها باید مستند به مدارک باشد، تا در صورت لزوم مدارک و مستندات در اختیار هیات اجرایی قرار گیرد.

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان یزد با بیان این که جهت تشکیل ستاد تبلیغات، محل ستاد و نام مسئول آن باید به صورت کتبی از سوی نامزد انتخاباتی به هیات اجرایی اعلام شود، تصریح کرد: نامزدهای شوراهای اسلامی می‌توانند در هر منطقه شهرداری یک ستاد تبلیغات انتخابات جهت ساماندهی فعالیت‌های تبلیغاتی خود و طرفدارانشان دایر کنند.

وی ادامه داد: دایر نمودن بیش از یک ستاد تبلیغاتی در روستاها توسط داوطلبین و طرفداران آن ها ممنوع است.

صالحی اعلام نظر شخصیت‌ها در تایید نامزدها انتخاباتی و بدون ذکر عنوان و مسئولیت آن‌ها را مجاز دانست و گفت: به طور کلی انتشار اعلام نظر شخصیت‌ها (بدون ذکر عنوان و مسئولیت آن ها)، مجامع، احزاب و گروه های مجاز، در تایید نامزد انتخاباتی با ارائه مستند و مدرک کتبی و امضا شده مربوط به تایید و حمایت آن ها از نامزد انتخاباتی بلامانع است.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان خاطرنشان کرد: مجامع و گروه‌های هر حوزه انتخابیه می توانند حمایت خود را از نامزد مورد نظر کتبا به وی اعلام و نامزد مزبور می تواند حمایت اقشار و گروه های مختلف را در ذیل دو نوع پوستر مجاز و زندگی‌نامه منتشر کند.

وی همچنین اظهار کرد: در راستای جلوگیری از هتک حرمت مقدسات، شایسته است نامزدها جهت تبلیغات از اسماء جلاله، آیات قرآنی و ادعیه در طراحی و تبلیغات مجاز پوسترها و تراکت هایی که در معابر یا مراسم توزیع می‌شود، استفاده نکنند زیرا ممکن است اسامی مذکور در معابر و در زیر پا قرار گیرد.

به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، صالحی با بیان این که تبلیغات زود هنگام نامزدها و طرفداران آن‌ها در فضای مجازی نیز خلاف قانون است، خاطرنشان کرد: استفاده از فضای مجازی و لوح های فشرده با رعایت اخلاق انتخاباتی و نیز قانون نحوه فعالیت در فضای مجازی بلامانع است.

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا