آمار کرونا ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ / کرونا جان ۹۱ نفر از هموطنان را گرفت

آمار کرونا ۱۰ فروردین ۱۴۰۰

افزایش سفرهای نوروزی آمار مبتلایان روزانه و فوتی های کرونا را بالا می برد و حتی بنا به گفته برخی مسئولین وزارت بهداشت موج چهارم کرونا آغاز شده است که علاوه بر درگیر نمودن نیمه غربی و مرکز کشور در حال پیشروی به سمت شرق است و حریرچی نسبت به افزایش آمار فوتی ها از ۲ تا ۳ هفته آینده خبر داد.

بر این اساس سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۰۲۵۰ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

دکتر سیماسادات لاری گفت: آمار کرونا ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۲۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۹ نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۷۵ هزار و ۲۳۴ نفر رسید. در طول ۲۴ ساعت گذشته ۹۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۲ هزار و ۵۶۹ نفر رسید.

تا کنون یک میلیون و ۶۰۸ هزار و ۸۰۷ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. سه هزار و ۹۵۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۱۲ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۳۹۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۵ شهرستان قرمز و ۵۶ شهرستان نارنجی هستند و همچنین ۲۷۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۹۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت “از” و “به” شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.

بخوانید!  راه‌ های مراقبت از بیمار مبتلا به کرونا در خانه

مجله اینترنتی تحلیلک