آمار کرونا ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ / تعداد جان باختگان به مرز ۳۰۰ نفر رسید

آمار امروز کرونا ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۴هزار و ۷۶۰ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور خبر داد و گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۱ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

دکتر سیماسادات لاری گفت: آمار امروز کرونا ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۴ هزار و ۷۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳ هزار و ۱۳۲ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۱۱۸ هزار و ۲۱۲ نفر رسید.

لاری  ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۵ هزار و ۵۵ نفر رسید.

تا کنون یک میلیون و ۷۲۹ هزار و  ۲۹۳ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستا نها ترخیص شده اند. چهار هزار و ۴۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۱۳ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۸۸۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۹۵ شهرستان قرمز و ۹۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است. همچنین ۴۵ شهرستان در وضعیت زرد و فقط ۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  آمار کرونا 8 اردیبهشت / 434 نفر در شبانه روز گذشته فوت کردند