آمار کرونا ۶ اردیبهشت / تعداد جان باختگان به مرز ۵۰۰ نفر رسید

آمار امروز کرونا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

بنابر اعلام وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته ۴۹۶ بیمار کووید۱۹ در کشور به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند که با این احتساب مجموع جان باختگان این بیماری از ۷۰ هزار نفر عبور کرد.

آمار امروز کرونا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

آمار امروز کرونا ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۲۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۷۳۴ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۴۱۷ هزار و ۲۳۰ نفر رسید. در طول ۲۴ ساعت گذشته ۴۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۰ هزار و ۷۰ نفر رسید. 

تا کنون یک میلیون و ۸۹۲ هزار و  ۲۲۹ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. پنج هزار و ۲۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۱۵ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۶۵۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون ۶۵۲ هزار و ۹۰۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۷۱ هزار و ۲۱۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۸۲۴ هزار و ۱۱۳ دُز رسید.

 

در حال حاضر ۳۰۱ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۹۵ شهر در وضعیت نارنجی، ۴۵ شهر در وضعیت زرد و ۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بخوانید!  آمار کرونا 11 اردیبهشت / 17080 ابتلا از ديروز تا امروز

 

مجله اینترنتی تحلیلک