شنبه/ 27 شهریور / 1400

آمریکا قهرمان بسکتبال المپیک شد

تیم ملی بسکتبال آمریکا با درخشش فوق ستاره‌های خود، برای شانزدهمین بار قهرمان المپیک شد.

از ساعت ۷:۰۰ امروز (شنبه) ۱۶ مرداد ۱۴۰۰، دیدار پایانی (فینال) رقابت‌های بسکتبال در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو برگزار شد که در پایان، تیم ملی آمریکا موفق شد با نتیجه ۸۷ – ۸۲ فرانسه را شکست داده و برای شانزدهمین بار عنوان قهرمانی مسابقات بسکتبال در المپیک را کسب کند. این در حالی بود که فرانسه در دور مقدماتی آمریکا را شکست داده بود و هر دو تیم در گروه ایران قرار داشتند.

در ابتدای بازی فرانسه با درخشش ستاره‌هایی چپن گوبرت و باتوم عملکرد خوبی داشت، اما رفته رفته این آمریکا بود که نبض بازی را در اختیار گرفت تا با برتری ۲۲-۱۸ و ۲۲-۲۱ در کوارترهای اول و دوم، ۴۴ – ۴۰ برنده نیمه نخست شود.

با شروع نیمه دوم این بازی در استادیوم «سایتاما سوپر آرنا» هم عملکرد نزدیک دو تیم ادامه یافت، اما نهایتا این یانکی‌ها بودند که با درخشش فوق ستاره‌هایی چون دورنت، تیتوم و لیلارد کوارتر سوم را ۲۷-۲۴ برد تا با وجود شکست ۱۶-۱۹ در کوارتر چهارم، نهایتا ۸۷ – ۸۲ برنده بازی شود. این شانزدهمین قهرمانی بسکتبال آمریکا در بازی‌های المپیک بود.

در انتهای این بازی، کوین دورنت با کسب ۲۹ امتیاز و جیسون تیتوم با ۱۹ امتیاز برای تیم ملی آمریکا، امتیاز آورترین بازیکنان این دیدار شدند.

این شکست تنها باخت تیم ملی فرانسه در این دوره از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ بود که با از دست رفتن مدال طلای رقابت‌ها همراه شد.

از ساعاتی دیگر نیز تیم‌های استرالیا و اسلوونی نیز باید برای برگزاری دیدار رده‌بندی به مصاف یکدیگر بروند تا تکلیف مدال برنز این رقابت‌ها هم مشخص شود.

 

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا