آموزش خیاطی

آموزش الگو پیراهن ترک برش عصایی یا فینانگودار

برای کشیدن الگو پیراهن ترک برش عصایی یا فینانگودار از نقطه ۲۷ (کف حلقه) ۷یا ۸ سانتی متر بالا می رویم و به نوک سینه (۴۷) وصل می کنیم و برش را طراحی می کنیم.

پنس پشت در مدل برش عصایی یک عدد است که جایش نصف فاصله ۶ تا ۱۰ است.

از خط کشیده شده نیم سانتی متر بالا می رویم و هلال می کنیم.

آموزش خیاطی

قسمت جلو را از کنار پنس تا روی نقطه ۳۵ برش می زنیم، سپس پنس را نیز می بریم و خالی می کنیم. از نقطه ۳۹ یا قسمت دیگر ( نقطه ای که به اندازه فاصله ۴۴ تا ۳۹ جلو رفتیم) برش می زنیم، روی هم می گذاریم و سپس در امتداد آن می کشیم.

از نقطه ۴۵ بازی یقه را به مقدار دلخواه پایین می آوریم و گرد می کنیم. به ازای هر ۵ سانتی متر بازی، ۰.۶ لقی می گیریم که انتهای لقی را به نقطه ۴۷ وصل می کنیم.

اگر فون خواستیم، از پایین به مقدار ۱.۵ فون می کنیم و به خط باسن به صفر می رسانیم. (باید دقت شود که خط های اوزمان داده شده با خط اصلی الگو به یک اندازه باشد)

آموزش خیاطی

پشت این الگو به خاطر گودی که در آوردیم دولای باز است، ولی برای فون کردن به وسط پشت اضافه نمی کنیم و فقط پهلو ها را فون می کنیم.

در آخر لقی یقه را برای قسمت پشت مانند الگوی اولیه رسم می کنیم و می گیریم. (۰.۵ سانتی متر برای یقه و ۱ سانتی متر برای سرشانه).

از نقطه ۶ تا گودی را نصف می کنیم، پنس پشت آنجا قرار دارد. به همان اندازه که از نقطه ۲۷ بالا رفته ایم (۷ یا۸ سانتی متر) از نقطه ۱۰ هم بالا می رویم و به ابتدای پنس هلال می کنیم.

الگوی پیراهن ما آماده است.

مطابق عکس برش از روی خطوط برش زده و روی پارچه قرار دهید.

آموزش خیاطی

مجله اینترنتی تحلیلک

۱ دیدگاه

طراح آینده ۱۱ خرداد ۹۸ at ۱:۲۱ ق٫ظ

عالی بود

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید