آموزش خیاطی آسان: اجرای ویژگی های اندامی بر روی الگوی اصلی دامن

همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش اجرای ویژگی های اندامی بر روی الگوی اصلی دامن با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

در این روش رسم الگوی دامن بر مبنای سایزبندی است.

روش اندازه گیری: دور باسن، دور کمر، قددامن، از کمر تا زانو

 

آموزش اجرای ویژگی های اندامی بر روی الگوی اصلی دامن

بعد از کشیدن الگوی اصلی درصورت نیاز ویژگی های زیر را بر روی آن پیاده می کنیم.

۱_ برای افرادی که شکم بزرگ دارند از وسط جلو ۲_۱.۵ سانتی متر بالا آمده و به پهلو صفر می کنیم.

آموزش خیاطی - آموزش اجرای ویژگی های اندامی بر روی الگوی اصلی دامن

۲_ برای افرادی که باسن برجسته دارند ۲_۱.۵ سانتی متر از پهلو بالا آمده (هم پشت هم جلو) به وسط پشت و جلو صفر می کنیم.

۳_ در رسم الگوی دامن برای افرادی که هم پهلو برجسته و هم باسن برجسته دارند از پهلو ۲_۱.۵ سانتی متر بالا رفته به وسط جلو صفر می کنیم. برای قسمت پشت از پهلو و وسط پشت ۲_۱.۵ سانتی متر بالا آمده و به هم وصل می کنیم.

۴_ برای افرادی که کمرهای خیلی گود دارند الگوی دامن را به این صورت رسم می کنیم که از وسط پشت الگوی دامن ۱.۵_۱ سانتی متر پایین آمده و به پهلو صفر می کنیم.

الگوی دامن

۵_ برای خانم هایی که اختلاف باسن و کمر در آن ها خیلی زیاد است فضای مابین پنس و وسط جلو (الگوی جلو دامن) و پنس و وسط پشت (الگوی پشت دامن) را نصف کرده و یک پنس جدید که قد آن نصف پنس اصلی باشد ایجاد می کنیم و آن را روی الگو می بندیم. می توانیم در قسمت زیپ وسط پشت ۲ سانتی متر داخل شویم و برای اینکه قد وسط پشت اندازه شود به علت بزرگی باسن خط باسن را از وسط پشت برش زده و به پهلو به صفر می رسانیم. مابین این خط را ۲ سانتی متر اوزمان می دهیم.

بخوانید!  آموزش خیاطی دامن پیله دوقلو در وسط با روش ساده

ویژگی های اندامی

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی (سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

 برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.
 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه خود را ثبت کنید