همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش الگوی یقه پشت بلند با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

شاید بتوان گفت که یقه لباس بیشترین تاثیر را در زیبایی و ظاهر لباس دارد. یقه لباس علاوه بر تاثیری که بر ظاهر لباس دارد، روی اندام و چهره نیز تأثیرگذار است. برای مثال یقه لباس می‌تواند افراد را چاق تر، لاغرتر یا کشیده تر نشان دهد.

 

الگوی یقه پشت بلند

برای رسم الگوی یقه پشت بلند ابتدا اندازه سرشانه را نصف کرده و از گوشه گردن ۱.۵ سانتی متر بیرون می آییم و ۳ سانتی متر بالا می رویم. (مطابق شکل)

یقه پشت بلند - خیاطی

سپس بازی یقه را علامت می زنیم که معمولا این اندازه ۱۳-۱۴ سانتی متر است. بعد از آن یقه را با نقطه های به دست آمده و مطابق شکل طراحی می کنیم.

از این یقه بیشتر برای دوخت کت با پارچه های محکم استفاده می شود.

 

طراحی پشت لباس

از وسط پشت ۱ سانتی متر بالا می آییم، سرشانه را نصف می کنیم و از گوشه گردن ۱.۵ سانتی متر بیرون می آییم و ۳ سانتی متر بالا می رویم و با نقطه های به دست آمده پشت یقه را طراحی می کنیم.

 

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی (سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید.

تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.

 

امیدواریم مطلب آموزش خیاطی یقه پشت بلند برای شما مفید واقع شود.

مجله اینترنتی تحلیلک