همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش رسم برش سرشانه با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

 

آموزش رسم برش سرشانه

برای رسم برش سرشانه بر روی الگوی لباس ابتدا ۲ سانتی متر از پنس بالا می آییم. سپس اندازه سرشانه را نصف کرده و از آن یک خط به سر نقطه ای که ۲ سانتی متر از پنس بالا آمده ایم وصل می کنیم. بعد از آن خط رسم شده را نصف کرده و ۰.۵ سانتی متر از دو طرف بیرون می آییم و مطابق شکل خط ها را به صورت هلال به هم وصل می کنیم.

برش سرشانه - خیاطی

در الگوی برش سرشانه یک خط صاف از پایین الگو به پنس می کشیم و یک لقی ۱ سانتی متری می گیریم.

 

رسم برش سرشانه در الگوی پشت لباس

برای رسم این الگو در پشت لباس فقط سرشانه را نصف کرده و خط صافی را به ابتدای پنس وصل می کنیم.

2 1

در الگوی این برش در پشت لباس نیز همانند جلوی لباس یک خط صاف از پایین الگو به پنس می کشیم و یک لقی ۱ سانتی متری می گیریم.

 

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی (سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

 برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.

امیدواریم آموزش خیاطی برش سرشانه برای شما مفید باشد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اخبار داغ

آخرین مطالب

اسکرول به بالا