دوشنبه/ 3 آبان / 1400

آموزش خیاطی آسان: آموزش رسم الگوی یقه شل

همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش الگوی یقه شل با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

شاید بتوان گفت که یقه لباس بیشترین تاثیر را در زیبایی و ظاهر لباس دارد. یقه لباس علاوه بر تاثیری که بر ظاهر لباس دارد، روی اندام و چهره نیز تأثیرگذار است؛ برای مثال یقه لباس می‌تواند افراد را چاق تر، لاغرتر یا کشیده تر نشان دهد.

 

الگوی یقه شل

از انواع یقه های مجلسی و مناسب برای لباس های مهمانی است. یقه شل از روی شانه تا خط کمر، پرچین و حجیم می ایستد. مقدار چین، دراپه و بازی یقه متنوع است.

این نوع یقه برای افراد لاغر با سینه کوچک مناسب است. یقه دراپه بالاتنه، سرشانه و سینه ها را پهن و پرحجم تر نشان می‌دهد.

 

آموزش رسم الگو یقه شل

ابتدا الگوی پایه را رسم می کنیم.

اگر این یقه را برای دوخت روی پارچه ریون طراحی می کنیم، ویژگی کار ریون را انجام می دهیم. سپس ار نقطه پنس کنفرماسیون خطی صاف به قسمت جلو لباس می کشیم.

از خط کارور به قسمت بالا و پایین خطی صاف کشیده و به طرف حلقه به صفر می رسانیم.

از قسمت جلوی لباس 2/1 گشادی یقه را علامت زده و طوری اوزمان می دهیم که گوشه یقه به 2/1 گشادی برسد.

4 سانتی متر برای سجاف بالا رفته و قبل از برش سرشانه سجاف را تا زده و برش می زنیم.

در الگوی یقه شل اگر بخواهیم مقدار سجاف بیشتر باشد باید 15 تا 20 سانتی متر بالا رفته به گوشه گردن به صورت سه گوش وصل می کنیم.

آموزش الگوی یقه شل

 

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی(سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.

 

امیدواریم آموزش الگو یقه شل برای شما مفید بوده باشد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا