خبرهای داغ هنر

آنجلینا جولی تابلو چرچیل را حراج کرد!

آنجلینا جولی تابلو چرچیل را حراج کرد!

حراج تابلو چرچیل

آنجلینا جولی فعال حقوق بشر و ستاره ۴۵ ساله سینمای هالیوود تابلویی را که وینستون چرچیل نخست‌وزیر اسبق انگلیس زمان حضور در مراکش برای کمک به برنامه‌ریزی‌ راهبردهای جنگی شکست آلمان نازی کشید به حراج می‌گذارد.

تابلو چرچیل که مناره مسجد الکتبیه (Tower of the Koutoubia Mosque) نام دارد، رشته‌کوه‌های اطلس را در پس زمینه مسجد قرن دوازدهمی الکتبیه مراکش نشان می‌دهد و تنها تابلویی است که چرچیل در دوران جنگ جهانی دوم کشید.

روزنامه آرت گزارش می دهد، تابلو چرچیل در سال ۱۹۴۳ که او به کریستی فرستاده بود با هزینه ای هنگفت ۸.۲۶ میلیون پوند (حدود ۱۱.۶ میلیون دلار) فروخته شد.

آنجلینا جولی تابلو چرچیل را حراج کرد!

این رقم یک رکورد جدید حراج برای تابلو نخست وزیر انگلیس است. آنجلینا جولی بازیگر زن Maleficent نقاشی مسجد کوتوبیا در مراکش را از شوهر سابقش برد پیت گرفته بود. این تنها نقاشی است که اعتقاد بر این است که چرچیل در طول جنگ جهانی دوم نقاشی کرده است.

یک نقاش این تابلو را به رئیس جمهور فرانکلین روزولت در زمان جنگ هدیه داد. CNN گزارش داد، مدتی پس از مرگ رئیس جمهور و بعد از فروش اثر توسط یکی از پسران FDR در دهه ۱۹۶۰، این اثر با خانواده ای از نیواورلئان به زمین خورد و آنها آن را برای دهه ها در کمد نگه داشتند، بعد از آن توسط اشخاص زیادی دست به دست شد و سپس توسط برد پیت و آنجلینا جولی خریداری شد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  واسیلی كاندینسكی (wassily kandinsky) هنرمند برجسته نقاشی آبستره

نوشته های مرتبط

زمان اعلام اسامی نهایی کاندیداهای انتخابات شوراها مشخص شد

ساناز سرخوش

امیر جدیدی به اردوی تیم ملی تنیس دعوت شد

فاطمه مجیدی

ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر شروع شد

فاطمه مجیدی

دیدگاه خود را ثبت کنید