سه‌شنبه/ 6 مهر / 1400

ابرقهرمان آسیایی گیشه سینما را تکان داد

به نقل از اسکرین، فیلم «شانگ-چی و افسانه ده حلقه» اولین ابرقهرمان کمپانی مارول در اکران اولیه در ۴۳۰۰ سالن سینما در آمریکا به روی پرده رفت و با فروش ۸۳.۵ میلیون دلاری در چهار روز نخست اکران ، یادآور روزهای پرفروش سینما پیش از همه گیری ویروس کرونا شد.

این فیلم به صورت اختصاصی و به مدت ۴۵ روز تنها در سالن ها سینمای اکران خواهد شد و پس از آن در یکی از سامانه های نمایش آنلاین به اکران خود ادامه می دهد.

«شانگ-چی و افسانه ده حلقه» در سه روز آخر هفته از جمعه تا یکشنبه، ۷۱.۴ ملیون دلار در سینماهای آمریکا فروخت تا پس از «بیوه سیاه» با ۸۰.۴ میلیون دلار، دومین رکورد فروش آغازین سینمای آمریکا پس از آغاز همه گیری ویروس کرونا را به نام خود ثبت کرد.

این فیلم همچنین با احتساب ۵۶.۲ میلیون دلاری در گیشه بین المللی، مجموع فروش جهانی خود را به ۱۳۹.۷ میلیون دلار در چهار روز نخست اکران رساند.

«سیمو لیو» در نقش «شانگ-چی» در کنار «آکوافینا»، «تونی لیانگ»، «میشل یئو»، «فالا چن»، «منگر ژانگ»، «فلورین مونتئانو» و »رونی چنگ» در این فیلم به کارگردانی «دستین دنیل کرتون» ایفای نقش می‌کنند که بیست و پنجمین فیلم در دنیای سینمایی مارول محسوب می شود.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا