اخبار خبرهای داغ

احتمال افزایش دوباره قیمت گوشت

احتمال افزایش دوباره قیمت گوشت

احتمال افزایش دوباره قیمت گوشت

رئیس اتحادیه سراسری دامداران گفت: قیمت گوشت گوسفندی در حال حاضر ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان است و احتمالا گوشت در ماه رمضان دوباره گران شود.

احتمال افزایش دوباره قیمت گوشت

دامداران می‌گویند در تامین نهاده دامی مشکل دارند و رئیس اتحادیه سراسری دامداران در همین خصوص گفت: دامداران به دلیل زیان سنگین منتظرند که ماه رمضان فرا برسد تا گاوها و گوسفندهایشان را با قیمت بالاتری بفروشند.

به گفته مجتبی عالی، اکنون قیمت گوشت گوسفندی ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان است. یکی از دلایلی که ممکن است گوشت گران شود افزایش قیمت نهاده‌های دامی و کمبود آن در بازار است. از سوی دیگر سن کشتار دام‌ها به دلیل کمبود نهاده‌های دامی در بازار کاهش یافته است.

فروشندگان گوشت می‌گویند نهاده دامی در بازار کم است و دامداران با افزایش هزینه‌های سربار مواجه هستند. به گفته رئیس اتحادیه سراسری دامداران، دام با افزایش وزن ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای دامداران توجیه اقتصادی دارد. در غیر اینصورت دامداران به دلیل افزایش هزینه‌های سربار دام‌ خود را به کشتارگاه می‌برند.

روز گذشته مجتبی عالی رئیس اتحادیه سراسری دامداران گفته بود: «جهاد کشاورزی نهاده‌ها را بیشتر در اختیار مرغداران قرار می‌دهد و درباره تخصیص نهاده به دامداران ضعیف عمل کرده است. همین مسئله باعث شده دامداران گاو و گوسفندهایشان را نفروشند.»

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  اعمال شب های قدر ماه مبارک رمضان

نوشته های مرتبط

مسی به‌ دنبال شکستن یک طلسم بزرگ در ال‌ کلاسیکو

ساناز سرخوش

قطع دسترسی هزاران کاربر به فیس‌ بوک، ‌واتس‌ اپ و اینستاگرام

ساناز سرخوش

خودرو گران می شود

ساناز سرخوش

دیدگاه خود را ثبت کنید