چهارشنبه/ 31 شهریور / 1400

احتمال غیرفعال شدن موبایل‌ های شیائومی در ايران

 

وب‌سايت XDA-Developers در گزارشي اعلام کرد که شرکت شيائومي، در حال قطع دسترسي کاربران به موبايل‌هاي ساخت خود در کشورهاي تحريم شده مانند سوريه، کوبا، کره شمالي، سودان و البته ايران است.

اين منبع مي‌گويد در هفته‌هاي اخير گزارش‌هاي مختلفي از کاربران دريافت کرده که با مشکل دسترسي به موبايل شيائومي خود مواجه شده‌اند، چراکه موبايل خود را در يکي از اين کشورهاي تحريم شده فعال کرده‌اند.

اين گزارش حاکي از آن است که چند روز پس از فعال شدن موبايل، دستگاه کاربر لاک مي‌شود و چنين پيامي نمايش داده مي‌شود: «سياست شيائومي اجازه فروش اين محصول در منطقه‌اي که شما قصد فعال‌سازي آن را داشته‌ايد، نمي‌دهد. براي اطلاعات بيشتر به شکل مستقيم به فروشنده دستگاه مراجعه کنيد.»

بر اساس گزارش XDA-Developers، شيائومي در شرايط استفاده از محصولاتش، رسما اعلام کرده است که خود را به رعايت قوانين کنترل صادرات ايالات متحده آمريکا متعهد مي‌داند. هنوز گزارشي مبني بر اينکه چنين اتفاقي در ايران نيز رخ داده، به دست ديجياتو نرسيده است اما تعدادي از کاربران ساير کشورهاي تحريم شده در انجمن‌هاي XDA-Developers اعلام کرده‌اند که با مشکل لاک شدن موبايل شيائومي خود روبه‌رو شده‌اند.

در صورتي که چنين اتفاقي در ايران نيز ديده شود، کاربران ايراني بايد به فکر جايگزيني شيائومي با ساير برندهاي موبايل باشند. اين شرکت چيني در يک سال اخير سهم خود را به بيش از ۳۰ درصد از بازار موبايل ايران رسانده است. هنوز مشخص نيست اين مشکل شامل موبايل‌هاي قديمي‌تر فعال در ايران نيز خواهد شد يا خير.

 

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا