گزارش بازار

اخبار و گزارش بازار بورس ۱۲ اسفند ۹۹: کور سوی امید / تحلیل تکنیکال شاخص کل

عکس شاخص گزارش بازار

اخبار و گزارش بازار بورس امروز ۱۲ اسفند ۹۹

گزارش بازار بورس ۱۲ اسفند

امروز ۱۲ اسفند ماه بازار بورس کار خود را کمی بهتر از روزهای گذشته شروع کرد و نسبت به روزهای گذشته نمادهای مثبت بیشتری در بازار به چشم می خورد.

با این که اکثر نمادهای بازار بورس و فرابورس منفی بودند اما تمام شاخص ها مثبت بوده و شاخص کل نیز تا ۹ هزار واحد مثبت را به خود دید اما در انتها و با عقب نشینی به ۴ هزار واحد مثبت رسید و به کار خود پایان داد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس امروز

تحلیل تکنیکال شاخص - تحلیل شاخص کل - تحلیل تکنیکال شاخص کل - اخبار و گزارش بازار بورس - گزارش بازار بورس - تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس – تحلیل تکنیکال شاخص امروز -
تحلیل تکنیکال شاخص کل

با توجه به نمودار شاخص کل بورس امروز ۱۲ اسفند ۹۹، مانند تحلیل چند روز گذشته در صورتی که وضعیت فعلی و اصلاحی شاخص تا خطوط قرمز رنگ ادامه داشته باشد و روی یکی از این نقاط برگردد، شرایط را اصلاحی پیش بینی می کنیم و انتظار ادامه روند صعودی را ابتدا در قالب یک رابط الیوتی داریم.

تحلیل فوق تا زمانی که کف c or w مشخص شده نشکسته باشد پا بر جا بوده و در صورت شکست آن تحلیل رد شده و نمودار فوق باید مجددا بررسی شود.

نقشه بازار در پایان معاملات بازار سهام

نقشه پایانی بازار - نقشه بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار بورس - نقشه پایانی بازار بورس - گزارش بازار بورس -
نقشه پایانی بازار بورس امروز ۱۲ اسفند ۹۹

همان طور که نقشه پایانی بازار بورس امروز ۱۲ اسفند ۹۹ را مشاهده می کنید، گروه سیمان و محصولات شیمیایی و استخراج کانه های فلزی به نسبت بقیه گروه ها وضعیت بهتر و نمادهای مثبت بیشتری داشتند.

۸۰ نماد مثبت، ۱۴ نماد بدون تغییر، ۲۷۱ نماد منفی و در فرابورس هم ۵۷ نماد مثبت، ۹ نماد بدون تغییر و ۱۹۳ نماد منفی در انتهای بازار بسته شدند. امروز هم تقریبا اکثر نمادهای بازار منفی بودند.

بخوانید!  از انواع نمودار تحلیل تکنیکال اطلاع دارید؟ نمودار خطی، میله ای و شمعی

همچنین در پایان معاملات امروز بازار بورس، شاخص کل بورس با افزایش ۴ هزار و ۶۹۲ واحد در ارتفاع ۱ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۳۳۳ واحدی قرار گرفت.

در بازار بورس تعداد ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۵ هزار و ۴۸۱ میلیارد تومان در ۷۱۳ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

با پایان معاملات امروز نیز در بازار فرابورس هم شاخص آیفکس ۵۴ واحد افزایش داشت و در ارتفاع ۱۶ هزار و ۹۷۹ واحدی قرار گرفت.

بازار فرابورس امروز ۱۱ میلیارد و ۹۱ میلیون سهم به ارزش ۱۳ هزار و ۹۷۵ میلیارد تومان در ۵۵۲ هزار نوبت داد و ستد شد.

شاخص کل با معیار هم وزن با ۱۹۸ واحد مثبت به ۴۳۱ هزار و ۶۲۴ واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هم وزن نیز با ۱۲۹ واحد مثبت به ۲۸۱ هزار و ۹۶۲ واحد رسید. شاخص ۳۰ شرکت بزرگ نیز ۲۸۸ واحد افزایش داشت و به ۶۰ هزار و ۵۸ واحد رسید.

اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -
تابلوی شاخص های بورس

اخبار اقتصادی پیرامون بازار بورس امروز

۱- ارزش معاملات خرد امروز ۴۵۰۹ میلیارد تومان بود.

۲- مصوبه افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق های درآمد ثابت در سهام ابلاغ شد که باید تا پایان اسفند ۳ درصد از خرید خود را انجام دهند که حدود ۹ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

۳- عرضه اولیه حآفرین لغو شد.

۴- بازار سرمایه با متغیرهای فعلی ارزنده است، علی صحرایی مدیر عامل بورس تهران:

– فلزات اساسی، فولادی ها و پتروشیمی ها به لحاظ ارزندگی مشکل بنیادی ندارند و قاطبه بازار از جمله ۳۶ شرکت سهام عدالتی را همین ها تشکیل می دهند.
– سهامدارانی که با عرضه سهام خود صف فروش تشکیل می دهند، در تیر و مرداد گذشته همین سهم ها را تا ۲ برابر زمان فعلی خرید می کردند.
– در صورتی که شاخص هم وزن و شاخص کل سبز و بر مدار صعود باشد، در بازگشت روحیه و اعتماد سهامداران به بازار اثرگذار خواهد بود.
– امروز بازار هوشمندتر شده است و اتفاقات را به دقت رصد می کند؛ لذا مسیرها برای افزایش نقدشوندگی بازار را باید تسهیل کرد.

بخوانید!  اخبار و گزارش بازار بورس 17 فروردین 1400: بازار در خواب بهاری / تحلیل تکنیکال شاخص کل

– بعد از اصلاح های اخیر شاخص، اکنون کلیت بازار منتظر یک شروع خوب است و آغاز این روند جز با حضور فعال نهادهای مالی میسر نخواهد بود.

شایعات بازار بورس امروز

این روزها اکثر صحبت ها پیرامون توافق بین ایران و آمریکا و تاثیر این مهم روی بازار بورس و کل اقتصاد ایران می چرخد.

ورود و خروج پول (حقیقی-حقوقی)

حقیقی ها امروز نزدیک ۴۴۸ میلیارد تومان پول از بازار (بورس، فرابورس، سهام و حق تقدم) خارج کردند.

امروز ۷۴ درصد خریدها توسط حقیقی ها و ۲۶ درصد هم توسط حقوقی ها انجام شد.

همچنین ۸۴ درصد فروش ها توسط حقیقی ها و ۱۶ درصد توسط حقوقی ها صورت گرفت.

نمادهای موثر بر شاخص های بازار بورس امروز

 

اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -نمادهای کگل، فولاد، کچاد، شبندر، فخوز، اپال بیشترین اثر افزایشی و نمادهای فملی، شستا، خودرو، شتران بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص امروز بورس داشتند.

اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -در بازار فرابورس هم نمادهای آریا، میدکو، صبا، زاگرس، شغدیر بیشترین اثر افزایشی و بپاس، ذوب، دی، شراز بیشترین اثر کاهشی را بر آیفکس داشتند.

نمادهایی که برترین عرضه و تقاضا را در معاملات امروز بازار بورس و فرابورس داشتند

بازار بورس اوراق بهاداراخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -

بازار فرابورساخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

گزارش بازار بورس ۲۷ اسفند ۹۸: نزول شاخص به کانال ۵۰۲ هزار

محسن زکی زاده

گزارش بازار سهام : شاخص با رشد ۸۸۸ واحدی به ارتفاع ۱۲۹ هزار بازگشت

محسن زکی زاده

گزارش بازار بورس ۱۰ خرداد ۹۹: بازگشت شاخص به محدوده ۹۷۳ هزار

محسن زکی زاده