منتخب سردبیر

مطالب مرتبط

اخبار و گزارش بازار بورس ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰: همچنان تعطیل و رکودی / تحلیل تکنیکال شاخص کل

اخبار و گزارش بازار بورس امروز ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

گزارش بازار بورس ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

امروز ۱۳ اردیبهشت بازار بورس از ابتدا همانند روزهای گذشته کار خود را در اکثر نمادهای بورس و فرابورس منفی آغاز کرد. بازار فعلا شرایط رکودی و اصلاح زمانی خود را سپری می کند.

امروز تمام شاخص ها منفی بودند.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس امروز

تحلیل تکنیکال شاخص - تحلیل شاخص کل - تحلیل تکنیکال شاخص کل - اخبار و گزارش بازار بورس - گزارش بازار بورس - تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس – تحلیل تکنیکال شاخص امروز -
تحلیل تکنیکال شاخص کل

با توجه به نمودار شاخص کل بورس امروز ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰، فعلا تحلیل خاصی را برای شاخص که بتوان به آن اطمینان زیادی داشت متصور نیستیم به جز آن که بعید است شاخص از کف های تاریخی خودش که در کادر مشخص شده است پایین تر برود. فعلا باید نظاره گر بود.

در صورت برگشتن شاخص در این نواحی هم کادرهای سبز رنگ مشخص شده را می توان به عنوان هدف های آن در نظر گرفت.

نقشه پایانی بازار بورس امروز

نقشه پایانی بازار - نقشه بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار بورس - نقشه پایانی بازار بورس - گزارش بازار بورس -
نقشه پایانی بازار بورس امروز ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

همان طور که نقشه پایانی بازار بورس امروز ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ را مشاهده می کنید، وضعیت اکثر گروه ها مشابه هم بود.

۲۳ نماد مثبت، ۷ نماد بدون تغییر، ۲۸۸ نماد منفی و در فرابورس هم ۲۴ نماد مثبت، ۱ نماد بدون تغییر و ۱۷۵ نماد منفی در انتهای بازار بسته شدند. اکثر نمادهای بازار منفی بودند.

تابلو شاخص های بورس

با توجه به تغییرات تابلو تا این لحظه:

در پایان معاملات امروز بازار بورس، شاخص کل بورس با کاهش ۱۳ هزار و ۵۹۰ واحد در ارتفاع ۱ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۷۲ واحدی قرار گرفت.

در بازار بورس تعداد ۲ میلیارد و ۳۵۸ میلیون سهم (حق تقدم، اوراق و …) به ارزش ۱ هزار و ۹۰۷ میلیارد تومان در ۲۱۶ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

با پایان معاملات امروز نیز در بازار فرابورس هم شاخص آیفکس ۵۲ واحد کاهش داشت و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۴۱۷ واحدی قرار گرفت.

در بازار فرابورس امروز ۶۶۸ میلیون سهم (حق تقدم، اوراق و …) به ارزش ۱۰ هزار و ۸۸ میلیارد تومان در ۶۹ هزار نوبت داد و ستد شد.

شاخص کل با معیار هم وزن با ۱ هزار و ۴۶۶ واحد منفی به ۴۲۳ هزار و ۱۹ واحد رسید. شاخص ۳۰ شرکت بزرگ نیز ۹۷۵ واحد کاهش داشت و به ۵۸ هزار و ۸۴۱ واحد رسید.

  • ارزش معاملات خرد امروز ۱۵۸۴ میلیارد تومان بود.

    اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -
    تابلو شاخص های بورس

اخبار اقتصادی پیرامون بازار بورس امروز

۱- تغییر شیوه قیمت‌ گذاری خودرو؛ باقری عضو ناظر مجلس در شورای رقابت اظهار داشت:

– حتما باید ساختار قیمت‌گذاری خودرو تغییر کند. قیمت باید از مکانیسم عرضه و تقاضا مشخص شود و نباید به عهده شورای رقابت یا نهاد دیگری باشد. در برخی موارد هم به نظر می‌رسد که مشکل قانونی وجود دارد.
– در قانون ذکر شده که اگر قیمت‌گذاری توسط دولت انجام شود، باید مابه‌التفاوت آن با قیمت بازار توسط دولت پرداخت شود اما شاهد هستیم که در این مورد چنین اتفاقی نمی‌افتد. لذا به نظر می‌رسد که باید یک تغییر اساسی در قیمت گذاری انجام شود.

۲- قیمت گاز صنایع در فروردین اعلام شد. قیمت گاز خوراک پتروشیمی‌ها ۲۱.۰۸۳ ریال بوده و ضریب پتروپالایش، فلزات و معادن ۳۰درصد آن است.

در سایر صنایع نیز ۱۰درصد خوراک پتروشیمی نرخ گاز خواهد بود.

سال گذشته قیمت گاز گروه اول ۲۶۵تومان بوده و سایر صنایع ۱۰۰تومان. به نظر می رسد فرمول فعلی منطقی است و با توجه به رشد درآمد و تورم، این فرمول منصفانه باشد.

تنها بخش چالشی این جریان فرمول نرخ خوراک است که قیمت ۴ هاب در جهان را ملاک قرار می دهد و قیمت برخی از آنها نباید معیار گاز ایران باشد.

شایعات بازار بورس امروز

امروز شایعه خاصی پیرامون بازار وجود نداشت.

ورود و خروج پول (حقیقی-حقوقی)

حقیقی ها امروز نزدیک ۳۲۰ میلیارد تومان پول از بازار (بورس، فرابورس، سهام و حق تقدم) خارج کردند.

امروز ۶۷ درصد خریدها توسط حقیقی ها و ۳۳ درصد هم توسط حقوقی ها انجام شد.

همچنین ۸۷ درصد فروش ها توسط حقیقی ها و ۱۳ درصد توسط حقوقی ها صورت گرفت.

نمادهای موثر بر شاخص های بازار بورس امروزاخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -

نمادهای وپاسار، وبملت بیشترین اثر افزایشی و نمادهای فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، پارسان، رانفور بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص امروز بورس داشتند.

اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -در بازار فرابورس هم نمادهای دماوند، شگویا بیشترین اثر افزایشی و نمادهای آریا، کگهر، هرمز، ومهان، مارون بیشترین اثر کاهشی را بر آیفکس داشتند.

نمادهایی که برترین عرضه و تقاضا را در معاملات امروز بازار بورس و فرابورس داشتندنمادهای با برترین عرضه و تقاضا در بورسنمادهای با برترین عرضه و تقاضا در بورس

بازار بورس اوراق بهاداراخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -

نمادهای با برترین عرضه و تقاضا در بورسنمادهای با برترین عرضه و تقاضا در بورسنمادهای با برترین عرضه و تقاضا در بورسبازار فرابورساخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا