منتخب سردبیر

مطالب مرتبط

اخبار و گزارش بازار بورس ۲۴ فروردین ۱۴۰۰: اکثر بازار غیر نقدشونده / تحلیل تکنیکال شاخص کل

اخبار و گزارش بازار بورس امروز ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

گزارش بازار بورس ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

امروز ۲۴ فروردین بازار بورس همانطور که انتظار می رفت در نمادهای بزرگ مثبت و با تقاضای بالا و تزریق پول بازگشایی شد و معاملات خود را دنبال کرد در صورتی که همچنان اکثریت بازار و نمادهای کوچک قفل در صف های فروش بودند.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس امروز

تحلیل تکنیکال شاخص - تحلیل شاخص کل - تحلیل تکنیکال شاخص کل - اخبار و گزارش بازار بورس - گزارش بازار بورس - تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس – تحلیل تکنیکال شاخص امروز -
تحلیل تکنیکال شاخص کل

با توجه به نمودار شاخص کل بورس امروز ۲۴ فروردین ۱۴۰۰، شاخص کل تقریبا به هدف مشخص شده ۱۳۱۰۰۰۰ رسید و مقاومت مشخص شده با خط قرمز رنگ را نشکسته است. انتظار داریم اصلاحی که صورت می گیرد داخل سقف ۱ (قرمز رنگ) نشود و تا قبل از آن اصلاح تمام شود و همینطور روی یکی از خطوط قرمز رنگ افقی و کادر مشخص شده پایان اصلاح باشد.

تحلیل شاخص تا زمانی که کف ۴ (قرمز رنگ) مشخص شده وارد سقف ۱ (قرمز رنگ) نشده باشد پا برجا بوده و در صورت شکست آن در تحلیل باید تجدید نظر کرد.

نقشه بازار در پایان معاملات بازار سهام

: نقشه پایانی بازار - نقشه بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار بورس - نقشه پایانی بازار بورس - گزارش بازار بورس -
نقشه پایانی بازار بورس امروز ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

همان طور که نقشه پایانی بازار بورس امروز ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ را مشاهده می کنید، امروز نمادهای گروه فلزات اساسی و محصولات شیمیایی و بانکی ها وضعیت بهتری نسبت به سایر گروه ها داشتند.

۷۳ نماد مثبت، ۳ نماد بدون تغییر، ۲۶۶ نماد منفی و در فرابورس هم ۴۶ نماد مثبت، ۵ نماد بدون تغییر و ۱۹۳ نماد منفی در انتهای بازار بسته شدند. اکثر نمادهای بازار منفی بودند.

تابلو شاخص های بورس

با توجه به تغییرات تابلو تا این لحظه:

در پایان معاملات امروز بازار بورس، شاخص کل بورس با افزایش ۱۸ هزار و ۴۲۷ واحد در ارتفاع ۱ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۵۸۶ واحدی قرار گرفت.

در بازار بورس تعداد ۶ میلیارد و ۸۶۹ میلیون سهم (حق تقدم، اوراق و …) به ارزش ۵ هزار و ۱۰۱ میلیارد تومان در ۵۶۹ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

با پایان معاملات امروز نیز در بازار فرابورس هم شاخص آیفکس ۱۴۴ واحد افزایش داشت و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۹۴۰ واحدی قرار گرفت.

در بازار فرابورس امروز ۹۳۰ میلیون سهم (حق تقدم، اوراق و …) به ارزش ۲ هزار و ۲۳۵ میلیارد تومان در ۱۵۹ هزار نوبت داد و ستد شد.

شاخص کل با معیار هم وزن با ۵۰۹ واحد مثبت به ۴۳۵ هزار و ۲۳۱ واحد رسید. شاخص ۳۰ شرکت بزرگ نیز ۱ هزار و ۶۷۵ واحد افزایش داشت و به ۶۳ هزار و ۲۶۷ واحد رسید.

  • ارزش معاملات خرد امروز ۴۹۷۷ میلیارد تومان بود.

    اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -
    تابلو شاخص های بورس

اخبار اقتصادی پیرامون بازار بورس امروز

۱- ۸.۱۲ درصد از سهام ایران‌ خودرو رسما بابت رد دیون به بانک‌ها واگذار شد.

– تا قبل از اجرای مصوبه دولت، سازمان گسترش به عنوان نماینده دولت حدود ۱۴ درصد از سهام ایران‌ خودرو را در اختیار داشت، اما حالا این سهام خرد‌ شده و سهم دولت به کمتر از ۶ درصد رسیده است، بنابراین اگر بخش خصوصی واقعی (چه داخلی و چه خارجی) بخواهد در آینده سهام ایران‌خودرو را بخرد، دیگر تنها با سازمان گسترش طرف نیست و باید با بانک‌ها هم وارد مذاکره شود.

شایعات بازار بورس امروز

امروز شایعه خاصی پیرامون بازار وجود نداشت.

ورود و خروج پول (حقیقی-حقوقی)

حقیقی ها امروز نزدیک ۸۰ میلیارد تومان پول به بازار (بورس، فرابورس، سهام و حق تقدم) وارد کردند.

امروز ۸۵ درصد خریدها توسط حقیقی ها و ۱۵ درصد هم توسط حقوقی ها انجام شد.

همچنین ۸۴ درصد فروش ها توسط حقیقی ها و ۱۶ درصد توسط حقوقی ها صورت گرفت.

نمادهای موثر بر شاخص های بازار بورس امروز

اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -نمادهای فولاد، شستا، فملی، تاپیکو، کچاد، فخوز، شپنا بیشترین اثر افزایشی و نمادهای تاصیکو، کویر، وصندوق بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص امروز بورس داشتند.

اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -در بازار فرابورس هم نمادهای آریا، زاگرس، هرمز، صبا، شگویا، ارفع، میدکو بیشترین اثر افزایشی و نمادهای مادیرا، کزغال، مارون بیشترین اثر کاهشی را بر آیفکس داشتند.

نمادهایی که برترین عرضه و تقاضا را در معاملات امروز بازار بورس و فرابورس داشتند

بازار بورس اوراق بهاداراخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -بازار فرابورساخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا