منتخب سردبیر

مطالب مرتبط

اخبار و گزارش بازار بورس ۲۸ فروردین ۱۴۰۰: با شروع هفته منفی ها هم شروع شد / تحلیل تکنیکال شاخص کل

اخبار و گزارش بازار بورس امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

گزارش بازار بورس ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

امروز ۲۸ فروردین بازار بورس از ابتدا کار خود را در اکثر نمادهای بورس و فرابورس منفی آغاز و به پایان رساند.

امروز تنها ۴۲ نماد در بازار مثبت بودند.

تمام شاخص های بازار امروز منفی بودند.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس امروز

تحلیل تکنیکال شاخص - تحلیل شاخص کل - تحلیل تکنیکال شاخص کل - اخبار و گزارش بازار بورس - گزارش بازار بورس - تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس – تحلیل تکنیکال شاخص امروز -
تحلیل تکنیکال شاخص کل

با توجه به نمودار شاخص کل بورس امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۰، شاخص کل تقریبا به هدف مشخص شده ۱۳۱۰۰۰۰ رسید و مقاومت مشخص شده با خط قرمز رنگ را نشکسته است. انتظار داریم اصلاحی که صورت می گیرد داخل سقف ۱ (قرمز رنگ) نشود و تا قبل از آن اصلاح تمام شود و همینطور روی یکی از خطوط قرمز رنگ افقی و کادر مشخص شده پایان اصلاح باشد.

تحلیل شاخص تا زمانی که کف ۴ (قرمز رنگ) مشخص شده وارد سقف ۱ (قرمز رنگ) نشده باشد پا برجا بوده و در صورت شکست آن در تحلیل باید تجدید نظر کرد.

نقشه بازار در پایان معاملات بازار سهام

نقشه پایانی بازار - نقشه بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار بورس - نقشه پایانی بازار بورس - گزارش بازار بورس -
نقشه پایانی بازار بورس امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

همان طور که نقشه پایانی بازار بورس امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ را مشاهده می کنید، نمادهای کلیت گروه ها شبیه به هم و منفی بودند.

۱۷ نماد مثبت، ۳ نماد بدون تغییر، ۳۱۸ نماد منفی و در فرابورس هم ۲۵ نماد مثبت، ۵ نماد بدون تغییر و ۱۹۳ نماد منفی در انتهای بازار بسته شدند. اکثر نمادهای بازار منفی بودند.

تابلو شاخص های بورس

با توجه به تغییرات تابلو تا این لحظه:

در پایان معاملات امروز بازار بورس، شاخص کل بورس با کاهش ۹ هزار و ۵۷۶ واحد در ارتفاع ۱ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۷۸۱ واحدی قرار گرفت.

در بازار بورس تعداد ۱ میلیارد و ۴۵۹ میلیون سهم (حق تقدم، اوراق و …) به ارزش ۱ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان در ۱۴۱ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

با پایان معاملات امروز نیز در بازار فرابورس هم شاخص آیفکس ۷۰ واحد کاهش داشت و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۸۸۰ واحدی قرار گرفت.

در بازار فرابورس امروز ۴۱۲ میلیون سهم (حق تقدم، اوراق و …) به ارزش ۱۰ هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان در ۵۵ هزار نوبت داد و ستد شد.

شاخص کل با معیار هم وزن با ۱ هزار و ۹۷ واحد منفی به ۴۳۳ هزار و ۳۶۰ واحد رسید. شاخص ۳۰ شرکت بزرگ نیز ۷۴۶ واحد کاهش داشت و به ۶۲ هزار و ۳۴۰ واحد رسید.

  • ارزش معاملات خرد امروز ۱۲۸۷ میلیارد تومان بود.

    اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -
    تابلو شاخص های بورس

اخبار اقتصادی پیرامون بازار بورس امروز

۱- نامه رئیس سازمان بورس به همتی

– رئیس سازمان بورس در نامه‌ای به همتی از بانک مرکزی به دلیل نرخ تسعیر ارز بانک‌ها و ابهام در صورت‌های مالی این نهادهای مالی بزرگ انتقاد کرد و خواستار اصلاحات اساسی شد.

– محمدعلی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس طی نامه‌ای به رئیس بانک مرکزی که تاریخ آن مربوط به ۲۲ فروردین ماه است، از بانک مرکزی به دلیل وضعیت مبهمی که برای بانک‌های بورسی ایجاد شده انتقاد کرد.

– دهقان دهنوی در بخشی از این نامه نوشته: با توجه به وجود دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی با اهمیت در صورت وضعیت مالی شرکت‌های حاضر در صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازار سرمایه کشور، موضوع نرخ مورد استفاده برای تسعیر این اقلام در صورت‌های مالی، از اهمیت زیادی برای استفاده‌ کنندگان از صورت‌های مالی این شرکت‌ها برخوردار است.

– با توجه به نامه بانک مرکزی، نرخ تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک‌ها و موسسات اعتباری برای گزارشگری مالی پایان سال ۱۳۹۹ معادل ۱۲۹۰۰۰ ریال برای هر یورو (۱۱۰۰۰۰ ریال برای هر دلار آمریکا) تعیین شده است.

– این در حالی است که ابهام در دسترسی بانک‌ها به منابع ارزی با نرخ‌های اعلامی آن بانک، منجر به کاهش شفافیت اطلاعاتی بانک‌های ثبت شده نزد این سازمان و اعتراض سهامداران مبنی بر تهیه صورت‌های مالی بر مبنای اطلاعات نادرست شده است./بورس۲۴

شایعات بازار بورس امروز

امروز شایعه خاصی پیرامون بازار وجود نداشت.

ورود و خروج پول (حقیقی-حقوقی)

حقیقی ها امروز نزدیک ۵۰۱ میلیارد تومان پول از بازار (بورس، فرابورس، سهام و حق تقدم) خارج کردند.

امروز ۵۰ درصد خریدها توسط حقیقی ها و ۵۰ درصد هم توسط حقوقی ها انجام شد.

همچنین ۸۹ درصد فروش ها توسط حقیقی ها و ۱۱ درصد توسط حقوقی ها صورت گرفت.

نمادهای موثر بر شاخص های بازار بورس امروز

اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -نمادهای فارس، وپاسار بیشترین اثر افزایشی و نمادهای فولاد، فملی، شستا، کچاد بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص امروز بورس داشتند.

اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -در بازار فرابورس هم نمادهای میدکو بیشترین اثر افزایشی و نمادهای آریا، هرمز، زاگرس، صبا، شگویا بیشترین اثر کاهشی را بر آیفکس داشتند.

نمادهایی که برترین عرضه و تقاضا را در معاملات امروز بازار بورس و فرابورس داشتند

بازار بورس اوراق بهاداراخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -بازار فرابورساخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -

مجله اینترنتی تحلیلک

اخبار داغ

آخرین مطالب

اسکرول به بالا