منتخب سردبیر

مطالب مرتبط

اخبار و گزارش بازار بورس ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰: پایان هفته پر از مصوبات و جلسات / تحلیل تکنیکال شاخص کل

اخبار و گزارش بازار بورس امروز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

گزارش بازار بورس ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

امروز ۸ اردیبهشت بازار بورس از ابتدا همانند روزهای گذشته کار خود را در اکثر نمادهای بورس و فرابورس منفی آغاز کرد. گروه بانکی ها باتوجه به اخبار پیرامون نرخ تسعیر ارز دارایی ها و تاثیر آن در صورت های مالی آن ها در بازه های قیمتی مثبت معامله می شدند و سبز پوش بودند.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس امروز

تحلیل تکنیکال شاخص - تحلیل شاخص کل - تحلیل تکنیکال شاخص کل - اخبار و گزارش بازار بورس - گزارش بازار بورس - تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس – تحلیل تکنیکال شاخص امروز -
تحلیل تکنیکال شاخص کل

با توجه به نمودار شاخص کل بورس امروز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰، فعلا تحلیل خاصی را برای شاخص که بتوان به آن اطمینان زیادی داشت متصور نیستیم به جز آن که بعید است شاخص از کف های تاریخی خودش که در کادر مشخص شده است پایین تر برود. فعلا باید نظاره گر بود.

در صورت برگشتن شاخص در این نواحی هم کادرهای سبز رنگ مشخص شده را می توان به عنوان هدف های آن در نظر گرفت.

نقشه بازار در پایان معاملات بازار سهام

نقشه پایانی بازار - نقشه بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار بورس - نقشه پایانی بازار بورس - گزارش بازار بورس -
نقشه پایانی بازار بورس امروز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

همان طور که نقشه پایانی بازار بورس امروز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ را مشاهده می کنید، گروه بانکی وضعیت بهتری نسبت به سایر گروه ها داشت.

۶۷ نماد مثبت، ۱۰ نماد بدون تغییر، ۲۶۰ نماد منفی و در فرابورس هم ۴۷ نماد مثبت، ۴ نماد بدون تغییر و ۱۷۳ نماد منفی در انتهای بازار بسته شدند. اکثر نمادهای بازار منفی بودند.

تابلو شاخص های بورس

با توجه به تغییرات تابلو تا این لحظه:

در پایان معاملات امروز بازار بورس، شاخص کل بورس با افزایش ۵ هزار و  ۷۱ واحد در ارتفاع ۱ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۰۲ واحدی قرار گرفت.

بخوانید!  تفاوت بورس و فرابورس چیست؟

در بازار بورس تعداد ۶ میلیارد و ۴۵۴ میلیون سهم (حق تقدم، اوراق و …) به ارزش ۴ هزار و ۴۰۴ میلیارد تومان در ۴۷۶ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

با پایان معاملات امروز نیز در بازار فرابورس هم شاخص آیفکس ۲۳ واحد افزایش داشت و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۶۶۰ واحدی قرار گرفت.

در بازار فرابورس امروز ۸۴۲ میلیون سهم (حق تقدم، اوراق و …) به ارزش ۱ هزار و ۱۰ میلیارد تومان در ۹۶ هزار نوبت داد و ستد شد.

شاخص کل با معیار هم وزن با ۲۱۰ واحد منفی به ۴۲۷ هزار و ۲۵۲ واحد رسید. شاخص ۳۰ شرکت بزرگ نیز ۶۷۰ واحد افزایش داشت و به ۶۱ هزار و ۷۱۳ واحد رسید.

  • ارزش معاملات خرد امروز ۴۱۱۳ میلیارد تومان بود.

    اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -
    تابلو شاخص های بورس

اخبار اقتصادی پیرامون بازار بورس امروز

۱- رئیس مجلس خواستار مسدود شدن درگاه پرداخت صرافی‌های رمزارز شد.
– رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی راهکارهای بهبود وضعیت بازار بورس، یکی از این راه‌حل‌ها را مسدود کردن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های غیرمجاز فروش رمزارز دانست.

۲- طبق اعلام صندوق توسعه ملی، بعد از مصوبه شورای عالی امنیت ملی مبنی بر اختصاص منابع صندوق به بازار سرمایه، فرایند آن بلافاصله در صندوق بررسی و در دستور کار قرار گرفته است ولی پیگیری نکردن سازمان بورس از بانک مرکزی و مشکلات تسعیر نرخ ارز توسط بانک منجر به اجرایی نشدن مصوبه شده است.

شایعات بازار بورس امروز

امروز شایعه خاصی پیرامون بازار وجود نداشت.

ورود و خروج پول (حقیقی-حقوقی)

حقیقی ها امروز نزدیک ۱۰۶ میلیارد تومان پول از بازار (بورس، فرابورس، سهام و حق تقدم) خارج کردند.

امروز ۸۶ درصد خریدها توسط حقیقی ها و ۱۴ درصد هم توسط حقوقی ها انجام شد.

همچنین ۸۹ درصد فروش ها توسط حقیقی ها و ۱۱ درصد توسط حقوقی ها صورت گرفت.

نمادهای موثر بر شاخص های بازار بورس امروزاخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -

نمادهای وبملت، فارس، فملی، وپاسار، وتجارت، فولاد، وبصادر بیشترین اثر افزایشی و نمادهای رمپنا، اخابر، شپنا، شتران، شبندر بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص امروز بورس داشتند.

اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -در بازار فرابورس هم نمادهای آریا، میدکو، صبا، ومهان، کرمان بیشترین اثر افزایشی و نمادهای کگهر، وهور، غصینو، کزغال بیشترین اثر کاهشی را بر آیفکس داشتند.

نمادهایی که برترین عرضه و تقاضا را در معاملات امروز بازار بورس و فرابورس داشتند

بازار بورس اوراق بهاداراخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -بازار فرابورساخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  اخبار و گزارش بازار بورس 1 اردیبهشت 1400: روزهای سخت / تحلیل تکنیکال شاخص کل