منتخب سردبیر

مطالب مرتبط

اخبار و گزارش بازار بورس ۸ فروردین ۱۴۰۰: روز نامتعادل / تحلیل تکنیکال شاخص کل

اخبار و گزارش بازار بورس امروز ۸ فروردین ۱۴۰۰

گزارش بازار بورس ۸ فروردین ۱۴۰۰

امروز ۸ فروردین بازار بورس در حالی کار خود را شروع کرد که اکثر نمادهای آن از ابتدا تا آخر معاملات منفی بودند و ارزش معاملات خرد نیز بسیار پایین بود.

همچنان در بازار شاهد نوسان گیری های روزانه هستیم و کلیت بازار نامتعادل و با نقد شوندگی پایین جلو می رود.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس امروز

تحلیل تکنیکال شاخص - تحلیل شاخص کل - تحلیل تکنیکال شاخص کل - اخبار و گزارش بازار بورس - گزارش بازار بورس - تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس – تحلیل تکنیکال شاخص امروز -
تحلیل تکنیکال شاخص کل

با توجه به نمودار شاخص کل بورس امروز ۸ فروردین ۱۴۰۰، شاخص کل تقریبا به هدف مشخص شده ۱۳۱۰۰۰۰ رسید و مقاومت مشخص شده با خط قرمز رنگ را نشکسته است. باید دید به هدف های بعدی چه واکنشی نشان خواهد داد. در صورت اتمام این موج انتظار داریم اصلاحی که صورت می گیرد داخل سقف ۱or a نشود و تا قبل از آن اصلاح تمام شود.

تحلیل شاخص تا زمانی که کف ۲or b مشخص شده نشکسته باشد پا بر جا بوده و در صورت شکست آن تحلیل شاخص رد شده و نمودار فوق باید مجددا بررسی شود.

نقشه بازار در پایان معاملات بازار سهام

نقشه پایانی بازار - نقشه بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار بورس - نقشه پایانی بازار بورس - گزارش بازار بورس -
نقشه پایانی بازار بورس امروز ۸ فروردین ۱۴۰۰

همان طور که نقشه پایانی بازار بورس امروز ۸ فروردین ۱۴۰۰ را مشاهده می کنید، گروه های مواد و محصولات دارویی و زراعتی ها وضعیت بهتری نسبت به سایر گروه ها داشتند. نماد گروه های محصولات شیمیایی، فرآورده های نفتی، فلزات اساسی اکثرا منفی و با توجه به رشدهای قبل خود اصلاحی بودند.

۹۲ نماد مثبت، ۷ نماد بدون تغییر، ۲۵۲ نماد منفی و در فرابورس هم ۸۵ نماد مثبت، ۷ نماد بدون تغییر و ۱۶۳ نماد منفی در انتهای بازار بسته شدند.

همچنین در پایان معاملات امروز بازار بورس، شاخص کل بورس با کاهش ۲ هزار و ۶۷۴ واحد در ارتفاع ۱ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۸۸۷ واحدی قرار گرفت.

در بازار بورس تعداد ۱۲ میلیارد و ۹۹۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۴ هزار و ۱۶۴ میلیارد تومان در ۵۴۵ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

با پایان معاملات امروز نیز در بازار فرابورس هم شاخص آیفکس ۷ واحد افزایش داشت و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۴۶ واحدی قرار گرفت.

بازار فرابورس امروز ۱ میلیارد ۴۰۰ میلیون سهم (حق تقدم، اوراق و …) به ارزش ۴۳ هزار میلیارد تومان در ۲۵۸ هزار نوبت داد و ستد شد.

شاخص کل با معیار هم وزن با ۷۱۷ واحد مثبت به ۴۴۲ هزار و ۵۵۲ واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هم وزن نیز با ۴۶۷ واحد مثبت به ۲۸۸ هزار و ۳۲۵ واحد رسید. شاخص ۳۰ شرکت بزرگ نیز ۴۳۱ واحد کاهش داشت و به ۶۸ هزار و ۷۳ واحد رسید.

  • ارزش معاملات خرد امروز ۴۵۹۴ میلیارد تومان بود.
اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -
تابلو شاخص های بورس

اخبار اقتصادی پیرامون بازار بورس امروز

۱- معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه خبر داد: ثبت رکورد جدید فروش و حمل محصولات فولاد مبارکه در سال ۹۹

  • معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه با اعلام‌ فروش بیش از ۷.۶ میلیون تنی محصولات این شرکت در سال ۹۹ گفت: فولاد مبارکه علاوه بر تحقق برنامه فروش سالیانه خود در ۱۳۹۹، با حمل ۷ میلیون و ۷۵۳ هزار تن محصولات به مقصد مشتریان، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.
  • طهمورث جوانبخت اضافه کرد: در سال ۱۳۹۹ که ایران در اوج تحریم های ظالمانه قرار داشت و شرکت فولاد مبارکه برای چندمین بار در لیست تحریم های مستقیم و ظالمانه آمریکا و متحدانش قرار گرفت و همچنین ویروس کرونا با شیوع گسترده خود همه کشورها و صنایع جهان را تحت تاثیر قرار داده بود، فولاد مبارکه موفق شد با اتکا به الطاف پروردگار و تلاش کارکنان خود موفقیت جدیدی را در قالب رکورد فروش و تحویل محصولات خود به مشتریان رقم بزند.

۲- همتی: برای تامین بودجه ۹۸ و ۹۹ پول چاپ کردیم/ بدهی ۹۰ هزار میلیاردی ۱۱ بدهکار به سیستم بانکی

رئیس کل بانک مرکزی:
– ۱۱ بدهکار بزرگ بانکی با ۹۰ هزار میلیارد تومان بدهی در کشور وجود دارند که ما در طی مدت کوتاهی توانسته‌ایم حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان را از آنها پس بگیریم.
– در سال ۹۸ و ۹۹ بخش‌هایی از بودجه دولت از طریق درآمد‌های تسعیر صندوق توسعه ملی تأمین شد که به زبان ساده‌تر به معنای چاپ پول است که نتیجه‌اش تورم خواهد بود.
– در بانک مرکزی با توجه به کسری‌های بودجه کاری غیر از این نمی‌توانستیم انجام دهیم؛ انضباط مالی، مهم‌ترین عامل کاهش تورم است.

شایعات بازار بورس امروز

امروز شایعه خاصی پیرامون بازار وجود نداشت.

ورود و خروج پول (حقیقی-حقوقی)

حقیقی ها امروز نزدیک ۳۲۷ میلیارد تومان پول از بازار (بورس، فرابورس، سهام و حق تقدم) خارج کردند.

امروز ۸۲ درصد خریدها توسط حقیقی ها و ۱۸ درصد هم توسط حقوقی ها انجام شد.

همچنین ۸۹ درصد فروش ها توسط حقیقی ها و ۱۱ درصد توسط حقوقی ها صورت گرفت.

نمادهای موثر بر شاخص های بازار بورس امروز

 

اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -نمادهای شستا، رمپنا بیشترین اثر افزایشی و نمادهای فولاد، فملی، فارس، شپنا، کچاد بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص امروز بورس داشتند.

اخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -در بازار فرابورس هم نمادهای بپاس، سمگا، میدکو بیشترین اثر افزایشی و زاگرس، مارون، شگویا، آریا بیشترین اثر کاهشی را بر آیفکس داشتند.

نمادهایی که برترین عرضه و تقاضا را در معاملات امروز بازار بورس و فرابورس داشتند

بازار بورس اوراق بهاداراخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -

بازار فرابورساخبار و گزارش بازار‌ بورس - اخبار و گزارش بازار امروز - گزارش بازار‌ بورس امروز - گزارش بازار -

مجله اینترنتی تحلیلک

اخبار داغ

آخرین مطالب

اسکرول به بالا