سه‌شنبه/ 30 شهریور / 1400

اختصاص نيم ميليون دز واکسن به سربازان

سردار رحمان عليدوست درباره تهميدات سازمان وظيفه عمومي ناجا در شيوع کرونا گفت: در شرايط کرونايي فعلي، سازمان وظيفه عمومي ناجا با جديت موضوع را پيگيري و غربالگري مشمولان را در دستور کار خود قرار داده و از اين رو اقداماتي نظير تب سنجي مشمولان در هنگام ورود، توزيع اقلام بهداشتي، ضدعفوني کردن فضاهاي آسايشگاه ها، خودروهاي حمل مشمولان و ساير اماکن نظامي از همان روز نخست شيوع کرونا در دستور کار قرار گرفته و همچنان ادامه دارد.

وي با بيان اينکه در حال حاضر در اين شرايط مدت زمان دوره آموزشي از دو ماه به يک ماه کاهش پيدا کرده است، گفت: در تمامي مراکز آموزشي دوره رزم مقدماتي يک ماه است.

عليدوست درباره تزريق واکسن کرونا به سربازان نيز گفت: در مورد واکسن کرونا در سطح کشور تا کنون با جديت و پيگيري و تعامل خوب ستاد کل و ناجا با دولت با تزريق ۵۰۰ هزار دُز واکسن کرونا به سربازان موافقت شده و تا جايي که من اطلاع دارم در تهران و آذربايجان غربي بيش از ۹۰ درصد از کارکنان وظيفه واکسن ها را تزريق کرده اند.

جانشين رييس سازمان وظيفه عمومي ناجا درباره مشمولاني که در هنگام اعزام به سربازي به کرونا مبتلا باشند نيز گفت: مشمولان غربالگري خواهند شد و اين موضوع به دو شکل موضوع قابل رسيدگي هست. مشمولان کرونا مثبت قبل از اعزام به خدمت توسط همکاران ما در رده هاي وظيفه عمومي شناسايي و عودت مي شوند که دوره اعزام اين افراد يک يا دو ماه تمديد مي شود.

وي ادامه داد: اما کساني که در مراکز آموزش شناسايي شوند، حتما در اين مراکز، مکان هايي براي قرنطينه پيش بيني شده وتحت نظر قرار خواهند گرفت تا وضعيتشان بهبود پيدا کرده و بتوانند در ادامه فعاليت هاي آموزشي خود شرکت کنند.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا