استفاده از دو ماسک خطر گسترش کرونا را ۸۱ درصد کاهش می‌دهد

داده ها نشان می دهد که به اصطلاح استفاده از «دو ماسک» بر روی بینی و دهان – کارایی فیلتراسیون – یا جلوگیری از انتشار ذرات تنفسی را  تا ۸۱ درصد بهبود می بخشد.

استفاده از دو ماسک خطر گسترش کرونا را ۸۱ درصد کاهش می‌دهد

محققان گفتند: این تجزیه و تحلیل بر استفاده هم زمان از ماسک های پارچه ای موجود در بازار که معمولا در درجه پزشکی نیستند، با ماسک های یک بار مصرف که در محیط های بهداشتی استفاده می شود، متمرکز بود.

این محققان افزودند: این ترکیب به طور کلی ناحیه ای میان بینی تا زیر دهان را تقریبا به طور کامل مسدود می کند و انتشار قطرات تنفسی را که موجب گسترش ویروس کرونا می شود، محدود می سازد.

«امیلی سیکبرت-بنت» استادیار بیماری‌های عفونی در دانشگاه «کارولینای شمالی-چپل هیل» که در نوشتن این مطالعه همکاری داشت، گفت: این مطالعه به ما نشان داد که استفاده از دو ماسک به دلیل تقویت عملکرد فیلتراسیون در جلوگیری از انتشار قطرات تنفسی بسیار موثر است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا از اوایل فوریه (بهمن ۹۹)، زمانی که موارد ابتلا به کووید-۱۹ در بسیاری از مناطق این کشور در حال افزایش بود، توصیه استفاده از دو ماسک را آغاز کرد.

این سازمان در آن زمان اعلام کرد که پوشیدن دو ماسک بر روی بینی و دهان تا ۹۵ درصد در برابر گسترش این ویروس محافظت می کند و می تواند به مهار این همه گیری «تا رسیدن به ایمنی جمعیت ناشی از واکسن» کمک کند.

مشروح این مطالعه در مجله JAMA Internal Medicine منتشر شد.

بخوانید!  دمنوش آویشن و شیرین بیان موثر برای مقابله با ویروس کرونا

 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه خود را ثبت کنید