پنج‌شنبه/ 1 مهر / 1400

افراد مشهوری که توسط حیوانات مردند

افراد معروفی را در ادامه خواهیم شناخت که اضافه بر جربزه و نترس بودنشان باز هم توسط حیوانات شکست خوردند و به طرز عجیبی خورده شدند.

حیوانات به این موضوع توجهی ندارند که فردی که جلوی آن‌ها ایستاده یک آدم مشهور است و یا یک آدم معمولی و ناشناس؛ هر انسانی برای حیوانات حیات وحش به طور کلی دو حالت دارد، یا تهدید است و یا منبعی برای غذا و در دو حالت ممکن است باعث مرگ او شوند. در این مطلب در مورد مشاهیری خواهید خواند که با ورود به قلمرو حیات وحش باعث مرگ خود شده اند.

تیموثی تریدوِل، مستندساز

AndroidOnlineNewsImage

تیموثی تریدول تهیه کننده آمریکایی فیلم‌های مستند حیات وحش بود. زمانی که او و نامزدش در مورد خرس‌ها پژوهش می کردند مورد حمله یک خرس قهوه‌ای گریزلی قرار گرفتند و کشته شدند.

تیموثی یک آدم عادی و با سطح اطلاعات محدود در مورد‌ خرس‌ها نبود بلکه او در مورد‌ حیوانات به خصوص خرس‌ها اطلاعات بالایی داشت.

او و نامزدش آمی همزمان و در یک ساعت توسط خرس قهوه‌ای خورده شدند، بعد از گذشت چندی از شکم خرس مهاجم لباس‌ها و باقی مانده جسد تیموثی و نامزدش را پیدا کردند. صدای هولناک او در لحظه‌ی مرگ و کشته شدن به دست خرس‌ها ضبط شده است.

مارتی فِلدمن، نویسنده

AndroidOnlineNewsImage
مارتی فلدمن نویسنده و کمدین به علت چهره‌ی عجیبش به شهرت بسیاری دست یافته بود. او در دسامبر سال ۱۹۸۲ میلادی به علت سکته‌ی قلبی ناشی از مسمومیّت خوراکی که پس از خوردن حلزون صدف دار سمی در او ایجاد شده بود از جهان رفت.

گای استندینگ، بازیگر

AndroidOnlineNewsImage

گای استندینگ بازیگر انگلیسی بود که در اوایل دهه هشتاد قرن پیش پس از ترک خدمت در نیروی دریایی بریتانیا به هالیوود نقل مکان کرد و در تعدادی از فیلم‌های آن به ایفای نقش پرداخت.

گفته می‌شود که او بر اثر سکته قلبی ناشی از مشاهده یک مار افعی در هنگام قدم زدن بر روی تپه‌های هالیوود کشته شده است، بعضی دیگر نیز علت مرگ وی را گزش یک عنکبوت سمی سیاه عنوان کرده اند.

استیو ایروین، شکارچی تمساح و مستندساز

AndroidOnlineNewsImage
استیو ایروین استرالیایی شکارچی تمساح بود و به این کار و تهیه فیلم‌های مستند از زندگی تمساح‌ها علاقه زیادی داشت. شاید تصور کنید که او توسط حمله یک تمساح کشته شد، اما این طور نیست.

او در حال تهیه یک مستند با نام «مرگ بارترین اقیانوس ها» بود که ناگهان یک پوماهی به سوی او حمله کرد و در قفسه سینه و ناحیه قلب او حفره‌ای به وجود آورد.

این شکارچی مشهور تمساح بر اثر خونریزی و آسیب قلبی از جهان رفت. خانواده او خواستار از بین بردن فیلمی شدند که لحظه مرگ استیو را ثبت کرده بود.

الکساندر اول، پادشاه یونان

AndroidOnlineNewsImage

در آغازین سال‌های دوران معاصر نیز مشاهیری بودند که به دست حیوانات کشته شدند، در سال ۱۹۲۰ میلادی الکساندر اول پادشاه یونان بر اثر گازگرفتگی میمون مکاک بربری از جهان رفت. او تلاش می‌کرد تا درگیری بین میمون قصرش را با میمون دیگری خاتمه بدهد که مورد آسیب قرار گرفت.

الکساندر زخم را نادیده گرفت و دچار مریضی گندخونی شد و بر اثر ابتلا به آن درگذشت. بسیاری این حرکت الکساندر را مناسب جایگاه او ندانسته و نوع مرگ وی را بسیار عجیب توصیف می‌کنند.

جین باتن، هوانورد

AndroidOnlineNewsImage

جین باتن یک شخصیت اسطوره‌ای در نیوزیلند و تاریخ هوانوردی بود که رکورد‌های متعددی را در پرواز انفرادی شکست که از جمله آن‌ها پرواز مستقیم از انگلستان تا نیوزیلند بود.

او مدال‌ها و نشان‌های مختلفی از جمله فوق العاده‌ترین رتبه‌ی امپراتوری بریتانیا را دریافت کرد و به عنوان یک قهرمان و الگو برای مردمش در مرکز دقت بود. اما سال‌های آخر زندگی را در انزوا و سفر‌های بی هدف به گوشه و کنار جهان سپری کرد.

در طول اقامتش در مایورکای اسپانیا هدف حمله‌ی یک سگ قرار گرفت و توسط او زخمی شد. او اجرای هرگونه فرآیند درمان را نپذیرفت و بر اثر عوارض ناشی از گازگرفتگی سگ از جهان رفت. خبر فوت او پنج سال بعد به خانواده اش در نیوزیلند رسید.

کیلتی بایرن، مربی نهنگ‌های قاتل

AndroidOnlineNewsImage

در سال ۱۹۹۱ میلادی کیلتی بایرن مربی نهنگ‌ها به صورت تصادفی داخل استخری که در آن نهنگ‌های قاتل Tilikum بودند افتاد، با وجود اینکه شناگر ماهری بود، نتوانست خودش را نجات بدهد، دو نهنگ مانع حرکت و شنا کردن او شده و باعث شدند تا او غرق شود.

این نهنگ‌های قاتل پیش از آن هم یکی دیگر از مربی‌های خود را به کام مرگ کشیده بودند، با این وجود پس از مرگ کیلتی نیز همچنان به عنوان ستاره نمایش در پارک Sea World فلوریدا هنرنمایی می کردند.

 

منبع: آخرین خبر

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا