افزایش آمار مبتلایان کرونا در کشور تا دو هفته آینده

افزایش آمار مبتلایان کرونا در کشور تا دو هفته آینده

تاثیر مسافرت‌های نوروزی بر افزایش آمار مبتلایان کرونا

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره تاثیر مسافرت‌های نوروزی بر افزایش آمار مبتلایان کرونا در کشور گفت: قاعدتا اثرات این مسافرت‌ها در یک یا دو هفته بعد مشخص خواهد شد.

افزایش آمار مبتلایان کرونا در کشور تا دو هفته آینده

“ایرج حریرچی” معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره آخرین وضعیت کرونایی کشور بیان کرد: در حال حاضر و در مقطع فعلی مهم‌ترین عامل انتشار ویروس کرونا مسافرت‌ها و دورهمی‌ها است.

ما هنوز هم در حال مشاهده نتایج تجمعات اسفند در میان بستری‌ها هستیم. زیرا افزایش بستری‌ها در پی ابتلا به کووید۱۹ دو الی چهار هفته بعد خودش را نشان می‌دهد و افزایش می‌یابد.

وی درباره تاثیر مسافرت‌ها بر افزایش آمار مبتلایان کرونا در کشور گفت: قاعدتا اثرات این مسافرت‌ها در یک یا دو هفته بعد هم تشدید خواهد شد. در مسافرت‌ها و به ویژه در بین راه‌ها افزایش تماس اجتماعی را داریم که همین می‌تواند خطرناک باشد.

حریرچی با تاکید بر نقش دید و بازدیدها در افزایش ابتلا به کرونا اظهار داشت: سفر به استان‌های شمالی کشور، ملاقات‌ها و دید و بازدیدها در فضاهای بسته همه این ها باعث افزایش ویروس می‌شود.

وی با بیان اینکه ما با یک ویروس جهش یافته رو به رو هستیم گفت: متاسفانه از آنجا که ما با ویروس جهش یافته مواجه هستیم این تحرکات و مسافرت‌ها حتما ویروس را پخش می‌کند. به همین خاطر انتظار ما از مردم این است که مسافرت‌های تفریحی را حتما به حداقل برسانند و حتی آن‌هایی که به سفر رفته‌اند هرچه سریعتر سفر را به اتمام برسانند و به خانه‌هایشان باز گردند.

بخوانید!  آمار کرونا 31 فروردین ۱۴۰۰/ کرونا همچنان می تازد

حریرچی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد در جلسه آینده ستاد ملی مقابله با کرونا تعداد شهرهای قرمز و نارنجی بیشتر شود گفت: شهر نارنجی و قرمز بر اساس معیار تعداد مبتلایان اعلام می‌شوند، از این رو احتیاجی به تصمیم گیری هم ندارد.

وی در پایان اظهار داشت: وقتی معیارهای بستری روزانه به ۱۰۰ هزار نفر و یا به حد مشخصی برسد، اعلام وضعیت نارنجی و قرمز از طرف قرارگاه اعلام می‌شود.

 

مجله اینترنتی تحلیلک