شنبه/ 24 مهر / 1400

افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در جنوب کشور

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: افزایش ارتفاع موج بین ۱تا ۱.۵ متر در سواحل و فراساحل امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ مردادماه) برای نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان و بوشهر، دوشنبه (۲۵ مردادماه) برای نواحی شمالی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، غرب هرمزگان و سیستان و بلوچستان و سه شنبه و چهارشنبه (۲۶ و ۲۷ مردادماه) برای تنگه هرمز و دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل غرب هرمزگان و سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق‌های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک، نیمه سنگین، قفس‌ها و تورهای صیادی وجود دارد و نسبت به احتیاط در شنا در سواحل و ممنوعیت در شنا در فراساحل، محدودیت تردد قایق‌های کوچک و شناورهای سبک و نیمه‌سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل توصیه می‌شود.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا