دوشنبه/ 26 اردیبهشت / 1401

اقدام جدید اینستاگرام علیه محتوای ناسالم

اقدام جدید اینستاگرام علیه محتوای ناسالم

اینستاگرام اقدامات جدیدی انجام داده است تا محتوای احتمالا ناسالم در معرض دید کمتری در این اپلیکیشن قرار بگیرند.

اقدام جدید اینستاگرام علیه محتوای ناسالم

اینستاگرام اعلام کرد الگوریتم مورد استفاده در چینش پست ها در فید و استوری کاربران اکنون محتوایی که به نظر می رسد آزاردهنده، ترغیب به خشونت یا نفرت پراکنی است را از اولویت مشاهده حذف می کند.

اگرچه مقررات اینستاگرام بخش عمده این محتوا را ممنوع کرده است اما این تغییر می تواند روی پست ها و محتوایی از این دست که هنوز توسط ناظران محتوای این شبکه اشتراک گذاری عکس مشاهده نشده اند، تاثیر بگذارد. اینستاگرام در این باره توضیح داد: برای درک این که محتوایی مقررات ما را نقض کرده است، مواردی مانند مشابه بودن کپشن با کپشنی که پیش از این مقررات را نقض کرده است را بررسی می کنیم.

تاکنون اینستاگرام تلاش کرده بود محتوای ناسالم را در بخش های عمومی این پلتفرم مانند بخش “اکسپلور”، از معرض دید پنهان کند اما نحوه ظاهر شدن آنها برای کاربرانی که حساب های ارسال کننده این نوع محتوا را دنبال می کنند را تغییر نداده بود.

جدیدترین تغییر به معنای آن است که پست هایی که شبیه پست های قبلی حذف شده از سوی اینستاگرام به نظر می رسند، حتی برای هواداران کمتر قابل مشاهده خواهند بود. سخنگوی شرکت مِتا (شرکت مادر اینستاگرام) تایید کرد که اگر پستی دستورالعمل فعالیت در این پلتفرم را نقض کند، احتمالا حذف خواهد شد.

این تغییر به دنبال تغییر مشابهی در سال ۲۰۲۰ صورت می گیرد که اینستاگرام حساب های منتشر کننده اطلاعات نادرست که راستی آزمایی شده اند را در رتبه پایین تری قرار می داد. برخلاف تغییر مذکور، اینستاگرام اعلام کرده که جدیدترین سیاست این شبکه اشتراک گذاری عکس روی حساب کاربر تاثیر نمی گذارد و تنها مربوط به پستی است که ارسال شده است.

بر اساس گزارش انگجت، همچنین اینستاگرام اعلام کرده که اکنون سابقه گزارش علیه یک حساب را در نحوه تنظیم فیدهای وی لحاظ می کند. اگر سیستم اینستاگرام بر مبنای سابقه گزارش شدن محتوا تشخیص دهد پستی که ارسال می شود احتمالا گزارش می شود، پست مذکور را در فید کاربر پایین تر نمایش خواهد داد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x