همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش الگوی آستین سرخود با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

آستین یکی دیگر از بخش های مهم لباس است که می تواند تا حد بسیار زیادی بر فرم اندام و استایل شما تاثیر بگذارد. هر آستین با توجه به زیبایی منحصر به فردش بدون در نظر گرفتن برش و اندازه می تواند تاثیری خاص بر استایل شما بگذارد.

 

آموزش الگوی آستین سرخود

برای رسم این مدل آستین، ابتدا از سرشانه تا روی بازو را اندازه می گیریم. معمولا ۱۸ سانتی متر می شود.

از نقطه ای ۱۸ سانتی متر پایین آمده و علامت می زنیم. سپس دور بازو را بعلاوه ۸ سانتی متر می کنیم. (در مانتو بعلاوه ۸ می کنیم)

خط مچ را به ۲۰ سانتی متر گشادی بازو یعنی خط ب وصل می کنیم و بعد از آن هلال می کنیم.

 

(دور بازو+۲)/۲ برای بلوز

(دور بازو+۸)/۲ برای مانتو

 

الگوی آستین سرخود - خیاطی

 

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی(سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.

 

امیدواریم آموزش خیاطی الگوی آستین سرخود برای شما مفید واقع شود.

سپاس از همراهی شما

مجله اینترنتی تحلیلک

۱ دیدگاه

ناشناس ۱۰ تیر ۹۹ at ۲:۵۹ ب٫ظ

عالی است

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید