سه‌شنبه/ 27 مهر / 1400

۴ نفر از ورزشکاران با انتخاب همتایان خود بعنوان نماینده در کمیسیون ورزشکاران (IOC Athletes Commission) انتخاب شدند.

به گزارش IOC، پائو گسول، بسکتبالیست تیم ملی اسپانیا، مایا والوشوفسکا، دوچرخه سوار المپین لهستانی، فدریکا پلگرینی، المپین ورزشهای آبی (آکواتیکس) از ایتالیا و یوکی اوتا، قهرمان المپیکی شمشیربازی ژاپن بعنوان ۴ عضو کمیسیون ورزشکاران IOC تا المپیک ۲۰۲۸ لس آنجلس انتخاب شدند.

اعضای منتخب در کمیسیون صدای ورزشکاران در جنبش المپیک خواهند بود.

از ۱۳ جولای لغایت آگوست ، ۶۸۲۵ ورزشکار در انتخابات کمیسیون ورزشکاران در بازیهای المپیک توکیو ۲۰۲۰ شرکت کردند که میزان مشارکت ۶۱.۲۷ درصد را نشان می داد.

این رقم یکی از بالاترین میزان مشارکت در تاریخ انتخابات کمیسیون ورزشکاران از نخستین دور انتخابات آن در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا به شمار می رود.

با تعبیه بیشترین صندوق اخذ رای، ورزشکاران این فرصت را داشتند که در ۱۱ مکان، از جمله دهکده المپیک توکیو، دهکده های رسانه ای و دیگر مکانهای رسمی اقامت توکیو ۲۰۲۰ رای دهند.

در مجموع ۳۰ نامزد از ۳۰ کشور مختلف و نماینده ۱۹ رشته ورزشی در انتخابات شرکت کردند. کرستی کاونتری ، رئیس کمیسیون ، دانکا بارتکووا ، نایب رئیس ، تونی استنگوئه و جیمز تامکینز ، که توسط همتایان خود در بازیهای المپیک لندن ۲۰۱۲ انتخاب شدند، با پایان ترم مدیریتی جای خود را به سایر المپین ها سپردند.

سعید معروف از ایران در این انتخابات نامزد بود که رای نیاورد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا