چهارشنبه/ 31 شهریور / 1400

انتظارها برای معرفی رسمی آیفون 13 به سر آمد

 

اپل سرانجام به انتظارها براي رویارویی با آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی پایان داد. اين دو پرچمدار قدرتمند که از تراشه A15 بایونیک استفاده می کنند بیشترین بهبود را در بخش دوربین داشته و با تغییرات ظاهری اندک به‌ زودی وارد بازار می شوند.

طراحي آيفون ۱۳ و ۱۳ ميني مشابه نسل قبل همان لبه‌هاي تخت را دارد و از محافظ سراميک شيلد استفاده مي‌کند. اين دو دستگاه به استاندارد IP68 مجهز شده‌اند و از فريم آلومينيومي بهره مي‌برند.

اپل ويژگي‌هاي اين دو دستگاه در کنار يکديگر اعلام کرده چون تفاوت زيادي بين آن‌ها وجود ندارد و ما هم همين رويه را در پيش مي‌گيريم. در قاب عقب پرچمداران جديد اپل دوربين دوگانه‌اي قرار گرفته که اين بار سنسورهاي آن‌ها چينش مورب دارند. دو آيفون ۱۳ در رنگ‌هاي قرمز، مشکي، آبي، صورتي و سفيد به بازار مي‌آيند و اندازه ناچ ۲۰ درصد کمتر شده است.

13 2

اپل آنتن آيفون ۱۳ را از بطري‌هاي پلاستيکي بازيافتي ساخته است. نمايشگر ۶.۱ اينچي اين تلفن هوشمند ۲۸ درصد روشن‌تر از قبل است و حداکثر روشنايي آن به ۸۰۰ نيت مي‌رسد. آيفون ۱۳ ميني هم نمايشگري ۵.۴ اينچي با حداکثر روشنايي ۱۲۰۰ نيت دارد.

13 3

آيفون ۱۳ و ۱۳ ميني از نمايشگر بهبوديافته‌اي استفاده مي‌کند که پنل OLED آن به‌صورت سفارشي توسط خود اپل ساخته شده است. اين دو دستگاه از فناوري‌هاي دالبي ويژن، HDR10 و HLG پشتيباني مي‌کنند. ولي يکي از مهم‌ترين قطعات اين دستگاه‌ها پردازنده A15 بايونيک آن‌هاست.

13 4

اين تراشه با ليتوگرافي ۵ نانومتري ساخته شده و CPU آن شش هسته شامل دو هسته پرتوان و چهار هسته بهينه دارد. اپل مدعي است که A15 حدود ۵۰ درصد سريع‌ترين اصلي‌ترين رقباي اين شرکت است. اين تراشه همچنين ۳۰ درصد از نظر گرافيک سريع‌تر از رقباست. اپل در A15 تمرکز زيادي روي يادگيري ماشيني داشته، ولي استفاده از توانايي‌هاي آن وابسته به تلاش توسعه‌دهندگان خواهد بود.

تراشه A15 بايونيک از انکودرهاي جديدي استفاده مي‌کند و حافظه کش آن دو برابر شده است. اپل بر سرعت بسيار بالاي اين تراشه تاکيد زيادي دارد.

دوربين دو آيفون ۱۳ جديد ۴۷ درصد بيشتر از قبل نور دريافت مي‌کند و اندازه پيکسل‌هاي آن به ۱.۷ ميکرومتر رسيده است. اين دوربين داراي ديافراگم f/1.5 است. افزون بر اين، هر دو گوشي به لرزشگير سنسور شيفت مجهز شده‌اند تا بيشترين ثبات را به تصويربرداري بياورند.

 

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا