خبرهای داغ

انتقاد چین از تحریم‌ های آمریکا علیه شرکت‌های ابررایانه‌ای خود

انتقاد چین از تحریم‌ های آمریکا علیه شرکت‌های ابررایانه‌ای خود

چین اقدام آمریکا در گنجاندن شرکت‌های ابررایانه‌ای این کشور در لیست سیاه خود را هدف انتقاد قرار داد و تاکید کرد این اقدام بی پاسخ نمی‌ماند.

انتقاد چین از تحریم‌ های آمریکا علیه شرکت‌های ابررایانه‌ای خود

پکن روز جمعه ضمن انتقاد از رویکرد آمریکا در قبال شرکت‌های ابررایانه‌ای خود، وعده داد اقدامات لازم را برای محافظت از مشاغل چینی در برابر تحریم‌های واشنگتن انجام دهد.

وزارت بازرگانی آمریکا روز پنج شنبه ۷ شرکت ابر رایانه چینی را در فهرست تحریم‌ها قرار داد. وزارت بازرگانی آمریکا این شرکت‌های رایانه‌ای را به تلاش برای بی ثبات کردن نظامی متهم کرد.

این شرکت‌ها شامل شرکت فناوری اطلاعات تیانجین فیتیوم، مرکز طراحی مدار مجتمع شانگ‌های با عملکرد بالا، میکروالکترونیک سان وی، مرکز ملی کامپیوتر جینان، مرکز ملی فوق رایانه شنژن، مرکز ملی فوق محاسبات ووشی و مرکز ملی فوق محاسبات ژنگژو هستند.

بیشتر بخوانید: تحریم ۷ شرکت ابر رایانه چینی توسط آمریکا

اداره صنعت و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا (BIS) این هفت نهاد ساخت ابررایانه چینی را به انجام فعالیت‌هایی مغایر با امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی آمریکا متهم کرد و مدعی شد این شرکت‌ها در تلاش برای نوسازی نظامی بی ثبات کننده و یا برنامه‌های سلاح‌های کشتار جمعی هستند.

ماه گذشته، آمریکا سیاست مربوط به چین را تعیین کرد که در آن این کشور تنها رقیبی لقب گرفت که می‌تواند قدرت اقتصادی، دیپلماتیک، نظامی و فن آوری خود را برای ایجاد یک چالش پایدار و بین المللی ترکیب کند.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

پیش‌ بینی وضعیت آب و هوا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ / سامانه بارشی در راه است

فاطمه مجیدی

اعلام آمار کرونا ۲۸ اسفند ۹۹ / فوت ۸۹ بیمار از دیروز تا امروز

فاطمه مجیدی

حریف پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

فاطمه مجیدی

دیدگاه خود را ثبت کنید