دوشنبه/ 11 مهر / 1401

اولین جلسه شورای سینما با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار می‌شود

رییس سازمان سینمایی از برگزاری اولین جلسه شورای سینما با حضور معاون اول رییس‌جمهور همزمان با روز ملی سینما خبر داد.

اولین جلسه شورای سینما با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار می‌شود

به نقل از اداره‌کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی از برگزاری اولین جلسه شورای سینما با حضور معاون اول رییس‌جمهور و اعضای حقیقی و حقوقی شورا در هفته آینده روز دوشنبه ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۱ همزمان با روز ملی سینما خبر داد.

وی با اعلام این خبر درباره جایگاه شورای سینما و نقش آن در بهبود وضعیت سینما گفت: این شورا در راستای هم‌افزایی و تقویت میان بخش‌های سیاست‌گذاری، اجرایی، نظارتی، آموزشی، مطالعاتی، علمی و تولیدی در حوزه هنر و صنعت صوت و تصویر و سینما با همت و تلاش دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی احیا شده است.

رییس سازمان سینمایی اظهار کرد: افزایش هماهنگی و همکاری‌های فرهنگی، اقتصادی، حقوقی و فنی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای ذی‌ربط با بخش غیردولتی در عرصه فعالیت‌های سینمایی و سمعی و بصری و ارتقای سطح کمی و کیفی محصولات، تولید و عرضه آثار سینمایی شاخص و ارزشمند و بررسی و رفع چالش‌ها و معضلات سینما از جمله مواردی است که در این نشست درباره آن‌ها گفتگو خواهد شد.

محمد خزاعی ادامه داد: از جمله وعده‌های سازمان سینمایی در دوره جدید، احیای شورای سینما بوده است که خوشبختانه هفته آتی شاهد برگزاری اولین جلسه رسمی آن نیز خواهیم بود. این در حالی است که هفته‌های اخیر جلسات متعدد مقدماتی برای ترسیم اولویت‌ها تشکیل شده است و امیدواریم با برپایی اولین جلسه شورای سینما، شاهد اتفاقات و نتایج خوبی برای سینما و سینماگران باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حمایت از تولید آثار سینمایی شاخص و ارزشمند، توسعه زیرساخت‌های سینمایی، پیشنهاد مقررات و لوایح مورد نیاز سینما به مراجع ذی‌ربط، تعیین راهکارهای مناسب برای توسعه دانش سینمایی، کمک به دستیابی به فناوری نوین در حوزه صنعت سینما، زمینه‌سازی برای برخورداری طرح‌های مهم سینمایی از منابع و تسهیلات ارزان قیمت بانکی، حمایت از اجرای طرح نهضت تولید محتوای سینمایی و سمعی و بصری، توسعه بازار داخلی و بین‌المللی سینمای ایران، حمایت از ارتقای منزلت اجتماعی سینماگران و بهره‌گیری از امکانات ملی برای حفاظت غنی‌سازی و معرفی میراث سینمایی کشور برخی از وظایفی است که برای شورای سینما تعریف شده است.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x