دوشنبه/ 3 آبان / 1400

اولین صعود انگلیس به فینال یورو 2020

 

تیم ملی فوتبال انگلیس با برتری دو بر یک برابر دانمارک، حریف ایتالیا در فینال یورو۲۰۲۰ شد.

در جریان مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۰، تیم ملی فوتبال انگلیس از ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف دانمارک رفت که این دیدار در ۹۰ دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید و در دو وقت ۱۵ دقیقه ادامه پیدا کرد. در ادامه هری کین از روی نقطه پنالتی گل برتری را برای انگلیس به ثمر رساند تا این تیم با برتری دو بر یک به فینال  یورو ۲۰۲۰ صعود کند و خود را برای مصاف با ایتالیا آماده کند.

برای دانمارک در این دیدار دامسگارد در دقیقه ۳۰ گلزنی کرد و گل‌های انگلیس را هم سیمون کیائر (گل به خودی) در دقیقه ۳۹ و هری کین در دقیقه ۱۰۳ به ثمر رساندند.

در آغاز این دیدار بازی پر افت و خیزی را از هر دو تیم دیدیم و در همان دقایق فرصت‌های خوبی روی دروازه‌ها خلق شد. انگلیسی‌ها که لحظه به لحظه بر حملات خود اضافه می‌کردند، روی یک اشتباه در دقیقه ۲۹ یک ضربه ایستگاهی را تقدیم حریف کردند و در ادامه دامسگارد با استفاده از این فرصت با یک ضربه ایستگاهی زیباف دروازه انگلیس را باز کرد.

در ادامه سفیدپوشان انگلیس بر حملات خود اضافه کردند در دقیقه ۳۹ روی یک ارسال مدافع دانمارک دچار اشتباه شد و توپ پس از برخود به پایش وارد دروازه خودی شد.

نیمه دوم این دیدار با وجود اینکه فرصت‌های زیادی روی دروازه‌ خلق شد، توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا بازی با همان نتیجه یک بر یک به در ۹۰ دقیقه به پایان برسد و در دو وقت اضافه پیگیری شود.

در وقت‌های اضافه در دقیقه ۱۰۲، رحیم استرلینگ درون محوطه جریمه دانمارک نقش بر زمین شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. در ادامه پنالتی‌ای که هری کین به ثمر رساند را اشمایکل برگرداند اما توپ برگشتی را کین به گل تبدیل کرد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا