سه‌شنبه/ 30 شهریور / 1400

ايلان ماسک باعث رشد ۱۰۰ درصدي يک ارز ديجيتال شد

ايلان ماسک اين بار با انتشار عکسي از سگ خود به اسم فلوکي، باعث افزايش ۱۰۰ درصدي قيمت فلوکي اينو شد. ماسک در اين توييت خود نوشت که «فلوکي رسيد» و همين کافي بود تا قيمت فلوکي اينو افزايش پيدا کند. صد البته اين افزايش قيمت دوام چنداني نداشت.

به نقل از يوتودي، اين در حالي بود که قيمت دوج کوين که نمادش سگ شيبا است، تنها ۵ درصد رشد کرد. اين رشد پنج درصدي هم پس از سقوط گسترده بازار تبديل به ضرر شد!

ارز ديجيتال فلوکي اينو ۲۵ ژوئن در شبکه بايننس اسمارت چين (BSC) ايجاد شد؛ دقيقا همان روزي که ايلان ماسک اعلام کرد اسم سگ شيباي اينوي خود را «فلوکي» مي‌گذارد.

AndroidOnlineNewsImage

فلوکي اينو برخلاف دوج کوين، يک ارز ديجيتال ضد تورمي است که بر مبناي «اثبات ميم» کار مي‌کند و براي نگه داشتن توکن‌ها از طريق اتو فارمينگ، به کاربران پاداش مي‌دهد. اين ميم کوين در حال حاضر تنها از طريق يوني سواپ و پنکيک سواپ در دسترس است، اما براساس نقشه‌راه اين پروژه، تيم فلوکي اينو قصد دارد تا اين ارز ديجيتال را در صرافي‌هاي متمرکز نيز ليست کند.

ايلان ماسک مارس گذشته (اسفند ۹۹) طي توييتي اعلام کرد که مي‌خواهد يک سگ شيبا اينو خريداري کند. همين مساله باعث شد تا هيجاني در بازار دوج کوين ايجاد شود و قيمت اين ميم کوين افزايش پيدا کند. او قبل از اين در توييت ديگري گفته بود که دوج کوين «ارز ديجيتال مردم» است؛ چون براي داشتن آن حتما نبايد «گيگاچاد» باشيد.

ميم دوج که باعث محبوبيت و موفقيت بيشتر اين ارز ديجيتال شده بود،‌ اخيرا به‌عنوان توکن غير‌مثلي به ارزش ۴ ميليون دلار فروخته شد. اين توکن غيرمثلي پس از فروش به قطعات مختلف تقسيم شد.

حمايت ايلان ماسک و رشد قيمت دوج کوين باعث شده تا محبوبيت و تقاضا براي خريد نژاد سگ شيبا اينو به‌طور چشمگيري افزايش پيدا کند. به گزارش آنترپرنر (Entrepreneur)، جري برن‌سايد يکي از پرورش‌دهندگان قديمي سگ‌ها اعلام کرده است که ليست انتظار طولاني براي خريد اين نژاد سگ وجود دارد.

جري برن‌سايد در اين باره گفته است: «تمام دوستان پرورش‌دهنده من با موجي از تقاضا براي خريد توله‌سگ‌ها مواجه شده‌اند و ليست انتظاري بسيار طولاني دارند.»

برن‌سايد مدعي شده که اين حجم از محبوبيت ممکن است باعث پرورش غيراخلاقي در مزارع پرورش توله سگ شود. او همچنين به متقاضيان خريد سگ‌هاي شيبا اينو هشدار داده است که اين سگ‌ها برخلاف چيزي که به نظر مي‌رسند، بي‌خطر نيستند.

«اين سگ‌ها حيوانات عروسکي کوچکي که به نظر مي‌رسند، نيستند. اين‌ها شکارچياني باهوش، حيله گر و خودکفا در يک ظاهر کوچک هستند.»

نتيجه يکي از مطالعات که اخيرا انجام شده نشان مي‌دهد که اين نژاد از سگ ژاپني،‌ نزديک‌ترين و شبيه‌ترين DNA به گرگ‌ها را دارد.

 

منبع: ارز دیجیتال

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا