سه‌شنبه/ 30 شهریور / 1400

اکران «قهرمان» در اوج فصل جوایز / زمان نمایش فیلم فرهادی در آمریکا اعلام شد

در حالی که فیلم «قهرمان» آخر این هفته اولین نمایش خود در آمریکای شمالی را در جشنواره تلوروید تجربه خواهد کرد آمازون اعلام کرد این فیلم در نهایت 7 ژانویه 2022 (17 دی) در آمریکا اکران عمومی خواهد شد و روز 21 ژانویه (1 بهمن) روی سرویس آمازون پرایم منتشر می‌شود. بدین ترتیب نسخه خانگی فیلم از اول بهمن به طور گسترده منتشر خواهد شد و باید منتظر اکران ایران «قهرمان» قبل از این زمان باشیم.

همانطور که قبلا اعلام شده استودیوی آمازون پخش کننده این فیلم در کانادا و آمریکای شمالی هست و حالا با توجه به تاریخ اکران فیلم، این استودیو فیلم فرهادی را در اوج فصل جوایز اکران خواهد کرد و به نظر می رسد حساب ویژه ای روی موفقیت این فیلم در اسکار باز کرده است.

آمازون در این سال ها در حوزه فیلم و سریال تلاش کرده آثاری را در پلتفرم خود نمایش دهد که اقبال بالایی برای بردن جایزه دارند، استراتژی که برای تثبیت نام آمازون به عنوان یک استودیوی فیلم و سریال سازی صورت گرفته است.

همچنین در پوشش های خبری رسانه ها از فیلم فرهادی، شاهد تزریق این ایده هستیم که فرهادی که در حوزه اسکار فیلم بین المللی (که قبلا فیلم خارجی نامیده می شد) آنقدر موفق بوده که شایستگی بردن جایزه در رشته های دیگری از اسکار مثل فیلمنامه و کارگردانی را برای «قهرمان» دارد. با توجه به موفقیت «انگل» در اسکار، به نظر می آید که باید شانسی قابل توجه برای جایزه بردن فرهادی در رشته هایی به جز فیلم بین المللی هم قائل باشیم. مخصوصا که فرهادی قبلا برای «جدایی نادر از سیمین» نامزد بهترین فیلمنامه هم شده بود.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا