چهارشنبه/ 31 شهریور / 1400

لنوو سری گیمینگ محصولات خود را با نام Legion عرضه می‌کند. چندی پیش، لنوو شروع به عرضه گوشی‌های گیمینگ Lenovo Legion نیز کرد. حال، امتیاز DxO نمایشگر Lenovo Legion 2 Pro مشخص شد. ظاهراً این گوشی، عملکرد غیر قابل قبولی در بخش نمایشگر دارد.

یادتان می‌آید که امتیاز DxO مربوط به نمایشگر هواوی پی ۵٠ پرو مشخص شد؟ این دستگاه، لقب برترین گوشی را در بخش نمایشگر DxOMARK کسب کرد. اما اکنون، ما با نقطه مقابل این گوشی مواجه هستیم!

در ادامه به بررسی نکات نمایشگر گوشی Lenovo Legion 2 Pro می‌پردازیم. اما پیش از آن بهتر است پیش نگاهی به مشخصات مرتبط این دستگاه داشته باشیم:

قطر ۶.٩٢ اینچی نمایشگر

پنل AMOLED

وضوح +Full HD

نسبت تصویر ١٩.۵:٩

رفرش ریت ١۴۴ هرتزی

AndroidOnlineNewsImage

گوشی گیمینگ لنوو، بر روی کاغذ از مشخصات جذاب و قابل توجهی برخوردار است. اما آیا این گوشی، در عمل نیز به همین اندازه جذاب است؟ خب، ظاهراً کمپانی‌ها خیلی در بخش کالیبره رنگی و عملکرد مناسب نمایشگر گوشی‌های گیمینگ خود تمرکزی ندارند. همین امر باعث می‌شود تا گوشی‌های گیمینگ در اغلب مواقع با وجود مشخصات فنی جذاب، از عملکرد مناسبی برخوردار نباشند.

در نهایت، امتیاز DxO نمایشگر Lenovo Legion 2 Pro برابر با ۵٣ است. این امتیاز، نشان می‌دهد که Lenovo Legion 2 Pro اصلاً در رده خود یک گوشی مناسب در بخش نمایشگر نیست.

بنابراین، اگر نمایشگر از اولویت‌های اصلی خرید شما است، بهتر است در انتخاب Lenovo Legion 2 Pro تجدید نظر کنید! در تصاویر زیر، شما می‌توانید مقایسه‌ای از نمایشگر Lenovo Legion 2 Pro را با ROG Phone 5، گلکسی اس ٢١ اولترا نسخه Exynos و آیفون ١٢ پرو مکس مشاهده کنید. توجه داشته باشید که گوشی سمت چپ، Legion 2 Pro است و گوشی‌های بعد از آن به ترتیب از سمت چپ به راست نام برده شده‌اند:

AndroidOnlineNewsImage

AndroidOnlineNewsImage

AndroidOnlineNewsImage

نقاط ضعف و نقاط قوت نمایشگر گوشی گیمینگ لنوو

خب، همان طور که گفتیم این گوشی بدترین نمایشگر تست شده توسط DxOMARK را دارد. در بخش نقاط قوت، این گوشی دارای مواردی مانند خوانایی مناسب در محیط داخلی، نرخ حساسیت لمسی مناسب در بازی‌ها و عدم وجود فلیکر می‌باشد. در مقابل، Lenovo Legion 2 Pro دارای مشکلاتی مانند کمبود روشنایی نمایشگر و خوانایی در زیر نور خورشید، تاریک بودن رنگ‌های تیره در ویدئوهای HDR10 و دقت رنگ پایین است.

منبع: ترنجی

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا