دوشنبه/ 26 مهر / 1400

بارش های طوفان شاهین در ۳۵ ایستگاه هواشناسی با بیشینه ۷۲ میلی متر

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت چرخند حاره ای شاهین در نزدیک سواحل استان سبب شد تا از ۳۵ ایستگاه هواشناسی و باران سنجی در ۱۰ شهرستان بارندگی گزارش شود که بیشینه بارش ها تا کنون ۷۲ میلی متر بوده است.

محسن حیدری: بر اساس اخرین اطلاعات دریافتی در جریان فعالیت چرخند حاره ای شاهین از ۳۵ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی در ۱۰ شهرستان چابهار، کنارک، دشتیاری، زرآباد، راسک، سرباز، نیکشهر، قصرقند، سراوان و سیب سوران بارندگی گزارش شد.

وی افزود: عمده بارش های شدید این سامانه در جنوب استان اتفاق افتاد به طوریکه بیشترین بارش ها به ترتیب در ایستگاه های «بریس» دشتیاری با ۷۲.۵  چابهار ۶۸، «فرمانداری چابهار» ۶۲، «نگور» دشتیاری ۵۸.۵، شهر کنارک ۴۸.۵، «پلان» چابهار ۳۶ و «بل ریمدان» دشتیاری ۳۴.۵ میلی متر ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: چهارشنبه گذشته کم فشار فعال در شمال غرب هند با ورود به دریای عرب به یک کم فشار حاره ای تبدیل شد و با دریافت انرژی لازم از دریا، به یک چرخند حاره ای تبدیل شد.

حیدری اضافه کرد: این چرخند پس از شکل گیری مطابق انتظار ما به سمت دریای عمان و سواحل سیستان و بلوچستان حرکت کرد و دیروز بخش قابل توجهی از زبانه های آن وارد نوار ساحلی جنوب استان شد و مخاطراتی را در پی داشت.

وی گفت: عمده مخاطرات جوی که در جریان فعالیت طوفان روی داد، وزش باد شدید و گردوخاک، مواج شدن شدن دریا، بارش های شدید، آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب و رعد و برق بوده است.

 

ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا