پنجشنبه/ 14 مرداد / 1400

بازتاب ترکیب المپیکی ایران در سایت فدراسیون جهانی

فدراسیون جهانی والیبال در خصوص ترکیب تیم ملی والیبال ایران در المپیک توکیو نوشت: تیم ایران با استعدادهای آینده دار مانند میثم صالحی و صابر کاظمی تقویت خواهد شد.

بازتاب ترکیب المپیکی ایران در سایت فدراسیون جهانی

سایت فدراسیون جهانی والیبال در خصوص ترکیب والیبال ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو نوشت: ولادیمیر آلکنو ۱۱ بازیکن از لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱ و یک بازیکن باتجربه را برای حضور در المپیک انتخاب کرده است.

فدراسیون جهانی ادامه داد: فدراسیون والیبال ایران پس از طی مراحل انتخاب دقیق توسط آلکنو روس، ترکیب ۱۲ نفره تیم خود را برای بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام کرد.

آلکنو تیم ۱۶ نفره را در یک اردوی آماده سازی قرار داد و از بین آن ۱۱ بازیکن از ترکیب لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱ انتخاب شدند. همچین این مربی روسی یک بازیکن باسابقه که در المپیک ۲۰۱۶ ریو حضور داشت را به تیم ملی فراخوانده است.

معروف برای دومین بار در المپیک تیم را به عنوان کاپیتان هدایت خواهد کرد و کریمی جوان نیز در این رقابت ها حضور دارد. همچنین عبادی پور، موسوی و غفور برای دومین بار در المپیک ظاهر می شوند. مهدی مرندی لیبرو با سابقه ایران که تجربه حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو را دارد در این ترکیب جای گرفته است. گفتنی است این بازیکن در لیگ ملت های ۲۰۲۱ بازی نکرده اما آلکنو تصمیم دارد که او را در جمع ملی پوشان قرار دهد.

تیم ایران با استعدادهای آینده دار مانند میثم صالحی و صابر کاظمی تقویت خواهد شد چرا که این دو بازیکن نمایش امیدوارکننده ای در لیگ ملت های والیبال داشتند.

سعید معروف، محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی پور و مهدی مرندی دومین المپیک خود را تجربه می کنند و این درحالی است که جواد کریمی، میثم صالحی، مرتضی شریفی، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی، صابر کاظمی و آرمان صالحی تجربه اولین حضور در المپیک را خواهند داشت. بلند قامتان ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو در مرحله یک چهارم نهایی حذف شدند.

ترکیب تیم ملی والیبال ایران در المپیک توکیو:

پاسورها: سعید معروف، جواد کریمی

قدرتی‌زن ها: میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، مرتضی شریفی

سرعتی‌ زن ها: محمد موسوی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد

پشت‌خط‌ زن ها: امیر غفور، صابر کاظمی

لیبرو: آرمان صالحی، مهدی مرندی

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا