پنج‌شنبه/ 29 مهر / 1400

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: جریان‌هایی خارج از مجلس این روزها برای رأی اعتماد به برخی از وزرا تلاش می‌کنند و در حال دلالی رأی هستند.

ابراهیم رضایی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، اظهار کرد: طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، دو نفر از نمایندگان باید در موافقت و دو نفر هم در مخالفت با وزرای پیشنهادی مجلس نظرات خود را بیان کنند اما روز گذشته شاهد بودیم که برخی افراد به عنوان مخالف وزرای پیشنهادی سخنرانی کردند که یا اصلا مخالف نبودند و تعریف و تمجید می‌کردند و یا سوال و تحلیل ارائه می‌دادند.

وی بیان کرد: عملکرد این افرادبر خلاف قانون است و شائبه‌ ایجاد می‌کند که می‌خواهند وقت مجلس را بگیرند. در روزهای گذشته به آئین‌نامه داخلی مجلس پایبند نبودیم.

نماینده مردم دشتستان عنوان کرد: وقت مجلس، حق بیت‌المال است و متعلق به ملت ایران است، ما اینجا جمع شدیم که در رابطه ما مسائل مهم مثل تعیین مدیران استراتژیک کشور بحث و تصمیم گیری کنیم در شأن مجلس و خانه ملت نیست که عده‌ای بیایند از فرصت اظهارنظر خود شعر بخوانند.

رضایی یادآور شد: سخنگوهای کمیسیون‌های مجلس فقط باید در گزارش خود بگویند که آیا مدارک و سوابق وزرای پیشنهادی دولت با احکام بالادستی انطباق دارد یا خیر که ما شاهد هستیم برخی از آنان تحلیل شخصی خودشان را ارائه می‌دهند.

وی در مجلس گفت: یکی دیگر از اتفاقات ناگوار آن است که جریان‌هایی خارج از مجلس این روزها برای رأی اعتماد به برخی از وزرا تلاش می‌کنند و در حال دلالی رأی هستند؛ این کارها در سطح دولت آقای روحانی بود اما در شأن دولت آقای رئیسی نیست.

منبع: ایسنا

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا