سه‌شنبه/ 30 شهریور / 1400

بررسی تزریق دُز سوم واکسن کرونا در ژاپن

منابع آگاه در ژاپن اعلام کردند: طی روزهای آینده بررسی لزوم تزریق سومین دُز واکسن تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۱) و در بحبوحه گسترش سویه بسیار مسری کرونا موسوم به دلتا آغاز خواهد شد.

انتظار می رود کارشناسان بهداشت در یک کمیته فرعی دولتی مرتبط با واکسن کرونا، این موضوع و همچنین امکان ترکیب واکسن های تولید شده توسط تولیدکنندگان مختلف را مورد بررسی قرار دهند. در حال حاضر سه واکسن کووید-۱۹ که در شرکت های داروسازی فایزر، مدرنا و آسترازنکا تولید شده اند در ژاپن موجود است که همه آنها طی دو مرحله تزریق می شوند.

تولید کنندگان واکسن اعلام کرده اند که تزریق دُز سوم واکسن برای افزایش مصونیت ضروری است چرا که مواردی از ابتلا به کروناویروس در میان افراد واکسینه شده در ژاپن و دیگر کشورها گزارش شده است.

مطالعات نشان می دهد که آنتی بادی های کووید-۱۹ شش ماه پس از تزریق دومین دُز واکسن کاهش یافته و اثربخشی واکسن روی سویه دلتا با گذشت زمان کاهش می یابد.

به نقل از ژاپن تودی، طی ماه های اخیر واکسیناسیون در ژاپن سرعت گرفته و تقریبا برابر با ایالات متحده شده است. تا ۹ سپتامبر، ۶۱.۹ درصد از جمعیت ژاپن حداقل یک دُز واکسن کروناویروس و ۴۹.۸ درصد دو دُز واکسن را دریافت کرده اند.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا