شنبه/ ۲ مرداد / ۱۴۰۰

بهترین سرمایه گذاری در ۲۰۲۱ / طلا یا بیت کوین

در این مقاله به بررسی و مقایسه قیمت طلا و بیت کوین طی 6 ماه گذشته پرداخته شده است. به کمک این مطلب متوجه خواهید شد که بهترین سرمایه گذاری در 2021 طی شش ماه گذشته چه بوده است.

بهترین سرمایه گذاری در ۲۰۲۱ طلا یا بیت کوین؟

 

در دوران جدید معاملات ارزهای رمز پایه یا به اصطلاح کریپتوکارنسی در حال تبدیل شدن به یک جریال اصلی است. حتی اگر پیش‌بینی آینده این بازار به بی ثبات بودن منجر شود، افزایش سریع ارزش‌گذاری ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین و دوج کوین در سال جاری بسیاری را جذب خود کرده است. هنوز تعداد افراد زیادی هستند که به آینده بلند مدت رمزارزها اطمینانی ندارند و ترجیج می‌دهند در دارایی‌هایی مانند طلا سرمایه‌گذاری کنند. سرمایه‌گذاری بر روی طلا یک سرمایه‌گذاری محافظه کارانه است که همواره به عنوان یک محافظ سنتی در برابر ارزش پول و نوسانات آن وارد عمل شده است.

بهترین سرمایه گذاری 2021

بهترین سرمایه گذاری در ۲۰۲۱ چیست؟ بیت کوین، دوج کوین یا طلا

اما سوال اساسی اینجاست که بهترین سرمایه‌گذاری چیست؟ به عبارت دیگر اگر در ابتدای امسال سرمایه‌گذاری می‌کردیم کدام‌یک از دارایی‌ها امروز شما را ثروتمندتر کرده بود. پس با تحلیلک همراه باشید تا ببینیم از بین بیت کوین و طلا کدام یک بهترین سرمایه گذاری در ۲۰۲۱ بوده است.

بیت کوین طلای دیجیتال

بیت کوین در طول سال ۲۰۲۰ طلای دیجیتال نامیده شد. مهمترین دلیل این نام‌گذاری این بود که با وجود تزلزل شدیدی که به واسطه همه‌گیری کرونا در دنیا به وجود آمد این ارز دیجیتال روند رو به رشدی را به خود دید. ارزهای رمزنگاری شده در اوایل سال ۲۰۲۱ تقریبا ۱ تریلیون دلار از سرمایه بازار را از آن خود کرده بودند. به نظر می‌رسد این دارایی‌ها از نظر ذخیره ارزش، رقیب جدی برای طلا باشند و با گذشت زمان بتوانند طلا را زیر پای خود قرار دهند.

اما پس از آن بازار رمزارها به شدت سقوط کرد و سودهایی که در ماه می به سرمایه‌گذاران داده بود را از آن‌ها پس گرفت. احتمالا تا به اینجا به این جمع بندی رسیده‌اید که مطمئنا خرید بیت کوین بهترین سرمایه گذاری در ۲۰۲۱ نیست. عجله نکنید و به ادامه مطلب توجه کنید.

سود سرمایه‌گذاران در ۲۰۲۱ با وجود ریختن بیت کوین

طبق گزارشی که CoinMarketCap در ۱ ژانویه سال جاری منتشر کرد قیمت بیت کوین در هند کمی بیش از ۲۹۳۰ دلار بود. در زمان نگارش این گزارش بیت کوین در حدود ۳۷۶۰۰ دلار معامله شده است. علیرغم سقوط بازار تقریبا ۳۰ درصد طی این مدت به ارزش بیت کوین اضافه شده است. اما آیا خرید بیت کوین بهترین سرمایه گذاری در ۲۰۲۱ است؟

بهترین سرمایه گذاری در 2021 طلا یا بیت کوین

سرمایه‌گذاری ۲۰۲۱ در طلا ریسک پایین – سود پایین

در طرف دیگر در تاریخ ۳ ژوئن قیمت هر اونس طلا ۱۹۰۴.۳۶ بوده است. این در حالی است که طبق گزارش Goldprice در تاریخ ۱ ژانویه قیمت طلا ۱۹۱۶.۴۰ دلار رسیده بود یعنی به بالاترین میزان خود از ۸ ژانویه به بعد. بین ۱ ژانویه تا ۴ ژوئن قیمت طلا تقریبا ۱۸۹۳.۶۶ دلار به ازای هر اونس طلا بوده است.

ریسک کم طلا

طلا پشت بیت کوین قرار گرفت

با این تفاسیر اگر در اول ژانویه ۱۰ هزار روپیه هند در هر دو سرمایه‌گذاری کرده باشید سرمایه بیت کوین شما ۳۰ درصد افزایش یافته است و سرمایه شما به ۱۳ هزار روپیه رسیده است. اما سرمایه‌گذاری شما در طلا تا حد زیادی بدون تغییر مانده است.

دوج کوین پرواز کردخریداران دوج کوین پرواز کردند

نکته جذاب‌تر این است که اگر شما در یک ژانویه ۱۰ هزار روپیه دوج کوین سرمایه‌گذاری کرده بودید در ۴ ژانویه سرمایه شما تقریبا ۱۰۰ برابر شده بود. طبق گزارش CoinMarketCap قیمت دوج کوین در هند طی این مدت از ۰.۰۰۴ دلار به ۰.۳۹ دلار افزایش یافته است.

با این حال نوسانات اخیر در بازار رمزارزها نشان می‌دهد که وضعیت بیت کوین و دوج کوین به عنوان گزینه‌های جایگزین برای طلا یا هر دارایی سنتی دیگر قابل بحث و تحقیق است. به یاد داشته باشید همواره سبدی از دارایی برای خود تنظیم کنید که در آن سبد طلا، رمزارز، ملک و بورس به میزانی مشخص و دقیق تعریف شده باشد. در این صورت ریسک سرمایه شما کاهش خواهد یافت.

این مطلب نگاهی کلی به بازارهای طلا و رمز ارز بود و هیچ سیگنالی جهت خرید یا فروش نیست. همیشه به این نکته توجه کنید که فعالیت در بازارهای مالی نیازمند آموزش و مشورت با استادان این حوزه است.

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا