سه‌شنبه/ 30 شهریور / 1400

به مرز مهران مراجعه نکنید

دکتر محمد نوذری در هشتاد و هشمین نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: توجه به اینکه محدودیت‌ها اثرگذاری کمتری دارد، ضرورت دارد واکسیناسیون به عنوان تنها راهکار تاثیرگذار در عبور از شرایط موجود مورد توجه قرار گیرد و به جای افزایش مکان‌های واکسیناسیون ضرورت دارد زمان واکسیناسیون افزایش یابد و خدمات مورد نظر تا ساعت ۱۱ شب ادامه یابد.

وی با تاکید بر اینکه برای اگاهی مردم توسط صدا و سیما، رسانه ها و فضای مجازی اطلاع‌رسانی لازم انجام گیرد و ساعت متع تردد شبانه نیز تمدید شود، گفت: تشکیل کارگروه واکسیناسیون در شهرستان‌ها، واکسیناسیون عشایر و روستاهای کم جمعیت و واکسیناسیون سربازها در نیروهای مسلح، هرچه سریع‌تر باید انجام شود.

استاندار ایلام گفت: تردد زوار در ایام اربعین به صورت هوایی انجام می شود، تا این لحظه هیچگونه تردد زمینی نداریم، اما به واسطه احتمال برگشت زوار از مرز مهران و بنا بر ضرورت تمام تدابیر، تمهیدات و مقدمات لازم برای امادگی در هر شرایطی در استان و مرز مهران اندیشیده شود.

نوذری با بیان اینکه امکانات و توسعه زیرساخت‌های بهداشتی مرز مهران نیازمند کمک های ملی است، ضرورت دار همه دستگاه ها همکاری لازم را داشته باشند، تصریح کرد: نیروی انتظامی و همه عوامل درگیر با همکاری و تعامل سایر دستگاه ها از همه ظرفیت ها برای جلوگیری از تردد غیرمجاز از استان های مبدا اقدام کند.
وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی با بهره گیری از ظرفیت صدا و سیما و رسانه ها نسبت به اعتمادسازی و اگاهی بخشی به مردم در خصوص فواید واکسیناسیون اقدام کند و کلیه کارکنان اداری که شرایط سنی دریافت واکسن را دارند به خاطر اهمیت قطع زنجیره کرونا ملزم به واکسینه شدن هستند.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا