سه شنبه/ ۲۵ خرداد / ۱۴۰۰

تاثیر آنتی بادی سرماخوردگی بر کرونا

محققان در تازه‌ترین آزمایش های خود دریافتند، آنتی بادی سرماخوردگی می‌تواند کرونا را خنثی کند و این یافته ممکن است تولید واکسن‌ هایی را به دنبال داشته باشد که در برابر تمامی ویروس های کرونا مصونیت ایجاد کند.

تاثیر آنتی بادی سرما خوردگی بر کرونا

ویروس سرماخوردگی و ویروس SARS-CoV -2 در گروه ویروس های کرونا قرار دارند که می‌توانند موجب ابتلا به بیماری‌های دستگاه تنفسی فوقانی شوند. هرچند تاکنون این باور وجود داشته که آنتی‌ بادی‌ هایی که روی ویروس‌های معمول (سرماخوردگی) تاثیر می‌گذارد در برابر ویروسی که منجر به کووید می شود، تاثیر ندارد اما محققان در نمونه های خون بهبود یافتگان کووید سطح بالایی از سلول‌های ایمنی تولید شده در دوران سرماخوردگی را یافتند که بیماری‌ها را «به خاطر سپرده» و در صورت بازگشتِ تهدید، دوباره فعال می‌شود.

به نقل از دیلی میل، به گفته متخصصان، آنتی بادی از طریق نوعی سلول سیستم ایمنی بدن تولید می شود که به عنوان سلول حافظه B شناخته می شود. متخصصان علوم پزشکی در آمریکا اظهار کردند: «یافته های به‌ دست آمده کمک می کند تا محققان، موفق به تولید واکسن یا روش درمانی مبتنی بر آنتی بادی شوند که در برابر تمامی ویروس های کرونا مصونیت ایجاد کند.»

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا