اخبار خبرهای داغ

تاثیر واکسیناسیون بر جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا چقدر است؟

تاثير واكسيناسيون بر جلوگيري از ابتلا به ویروس كرونا چقدر است

تاثیر واکسیناسیون بر جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا چقدر است؟

رسانه های مستقل در آمریکا گزارش می دهند میزان ابتلا به ویروس کرونا در ایالت هایی که واکسیناسیون بیشتری در آن ها صورت گرفته، افزایش یافته است و همین موضوع کم تاثیر بودن واکسن را نشان می دهد.

تاثیر واکسیناسیون بر جلوگیری از ابتلا به کرونا چقدر است؟

تارنمای VaccineDamage.News  در گزارش خود نوشت با وجود سرعت بالای واکسیناسیون در ایالات متحده نرخ ابتلا به ویروس کرونا در ایالت های دارای بیشترین میزان تزریق واکسن بالاتر از دیگر مناطق است.

به طور معمول اکنون روزانه ۵۵ هزار مبتلای جدید در آمریکا گزارش می شود. به عنوان نمونه تعداد مبتلایان جدید در ایالت میشیگان ۵۳ و در ایالت مریلند ۱۰ درصد نسبت به دوره قبل افزایش یافته است. به این فهرست باید ایالت های دلاور، ماین، نوادا، نیوهمپشایر، می سی سی پی، مونتانا، هاوایی، آیداهو، داکوتای شمالی و ویرجینیا غربی را اضافه کرد.

این در حالی است که میشیگان بالاترین نسبت تزریق واکسن در ایالات متحده را دارا است. این ایالت بیشتر از ۳ میلیون دوز واکسن کرونا را تزریق کرده است. مدیر دفتر سلامت جمعیت این ایالت مدعی است که حداقل ۲۵ درصد ساکنان بالای ۱۶ سال این ایالت واکسن تزریق کرده اند. با این حال بیمارستان های آن اکنون به شدت تحت فشار مبتلایان جدید به کووید ۱۹ قرار دارند. برخی معتقدند کاهش محدودیت ها موجب افزایش ابتلا به کرونا شده است.

انجام واکسیناسیون و افزایش میزان ابتلا

جالب اینجاست که سایر ایالت ها با درصد بالای واکسیناسیون همچون ویرجینیای غربی، مونتانا و ماین هم با افزایش میزان ابتلا روبرو شده اند.

بخوانید!  آخرین وضعیت محدودیت‌ های تردد اعلام شد

گفته می شود تاکنون در آمریکا بیشتر از ۱۱۸ میلیون دوز واکسن کرونا تزریق شده است. این بدان معنی است که از هر ۱۰۰ آمریکایی بیشتر از ۳۵ نفر واکسن دریافت کرده اند. ۲۳ درصد مردم این کشور یک دوز و ۱۲.۶ درصد مردم هم دوزهای کامل واکسن را دریافت کرده اند.

البته به اعتقاد کارشناسان با سرعت فعلی نزدیک به ۵ ماه طول می کشد تا ایمنی در کل جمعیت آمریکا حاصل شود.

واکسن های فایزر و مدرنا به دو دوز تزریق با فاصله چند هفته ای نیاز دارند اما واکسن جانسون که تازه مجوز استفاده اضطراری را دریافت کرده است، فقط به یک دوز واحد تزریق نیاز دارد.

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

تاثیر چای سبز بر ویروس کرونا / چای سبز بخورید کرونا نگیرید

فاطمه مجیدی

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون وکالت آغاز شد

فاطمه مجیدی

وبصادر در سال ٩٨ به سوددهی خواهد رسید

هادی جنگجو

دیدگاه خود را ثبت کنید