بهداشت و سلامت خبرهای داغ

تاثیر کووید۱۹ بر بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی

تاثیر کووید۱۹ بر بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد: میزان مرگ و میر و احتمال بستری شدن افراد مبتلا به نارسایی کلیوی در بیمارستان در دوران همه گیری کووید-۱۹ بیشتر است.

تاثیر کووید۱۹ بر بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی

محققان آمریکایی با بیان اینکه احتمال مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان در دوران همه گیری کووید-۱۹ برای افراد مبتلا به نارسایی کلیوی بیشتر است، اظهار داشتند: یافته های به دست آمده در این بررسی تایید کننده لزوم در اولویت قرار گرفتن این بیماران برای دریافت واکسن کروناویروس است.

محققان آمریکایی برای بررسی تاثیر بیماری کووید-۱۹ بر این بیماران به مطالعه اطلاعات آنان قبل و در حین همه گیری کووید-۱۹ پرداختند. این محققان دریافتند در فاصله ۲۲ مارس تا ۲۵ آوریل در میان بیمارانی که تحت دیالیز قرار گرفته بودند، میزان بستری شدن ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ بیشترین رقم بوده است.

همچنین خطر مرگ و میر ناشی از هر علتی در میان بیماران دیالیزی و بیماران پیوند کلیه از ۲۲ مارس تا ۴ جولای در مقایسه با سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ به ترتیب ۱۷ و ۳۰ درصد بیشتر بوده است.

محققان آمریکایی اظهار داشتند:‌ این مطالعه نشان می دهد که تاثیر مرحله ابتدایی همه گیری بر بیماران دیالیزی و پیوند کلیه عمیق بوده است.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  روحانی: نمی‌توانیم منتظر واکسن داخلی باشیم

نوشته های مرتبط

انواع پروتز دندان و موارد استفاده از آن ها

لیندا قاسمی

 حساسیت غذایی، آلرژی به مواد غذایی در کودکان

لیندا قاسمی

شرط پرسپولیس برای بازی با استقلال

فاطمه مجیدی

دیدگاه خود را ثبت کنید