چهارشنبه/ 28 مهر / 1400

تاریخ‌ سازی ژاپن با صعود به فینال جام جهانی فوتبال ساحلی

جام‌جهانی فوتبال ساحلی ۲۰۲۱ در کشور روسیه در حال برگزاری است که تیم ملی ژاپن، نماینده آسیا در این مسابقات دست به کار بزرگی زد و به فینال این مسابقات صعود کرد و تبدیل به اولین تیم آسیایی تاریخ شد که توانسته به فینال این مسابقات صعود کرده است.

ژاپن در مرحله نیمه نهایی این مسابقات به مصاف سنگال رفت و با برتری ۵ بر ۲ مقابل نماینده آفریقا، به فینال جام جهانی فوتبال صعود راه یافت و در این مرحله به مصاف روسیه، میزبان و از قدرت‌های بلامنازع جهان می‌رود.

62017947

تیم ملی ژاپن در مراحل قبلی این مسابقات و در مرحله گروهی بعد از روسیه در گروهش دوم شده بود که بازی این دو تیم را روسیه با پیروزی پشت سر گذاشته بود و حالا فینال مسابقات، تکرار بازی مرحله گروهی به شمار می‌رود.

در تاریخ مسابقات فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی هیچ تیمی از قاره آسیا موفق به حضور در فینال و قهرمانی در یکی از سه رشته زیر نظر فیفا نشده بود که فعلا ژاپن در یک قدمی تاریخ‌سازی است.

فینال این مسابقات امروز (یکشنبه) برگزار می‌شود و ژاپن این فرصت را دارد تا با جبران بازی مرحله گروهی و شکست روسیه، به قهرمانی جام جهانی دست یابد.

62017946

این مسابقات در حالی به پایان راه خود می‌رسد که تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در این مسابقات غایب است. ایران در سال ۲۰۱۷ مدال برنز مسابقات را کسب کرده و در جایگاه سوم قرار گرفته بود ولی در سال ۲۰۱۹ مجوز مسابقات را کسب نکرد و در سال ۲۰۲۱ نیز با توجه به برگزار نشدن مسابقات انتخابی در قاره آسیا به علت شیوع کرونا، AFC بر اساس سوابق کشورها، نمایندگان آسیا را انتخاب کرد که ایران جایی در بین این کشورها نداشت.

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا