پنجشنبه/ 14 مرداد / 1400

تالاب‌ ها حال خوشی ندارند

مدیر کل دفتر حفاظت و احیای تالاب‌ ها در سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه تالاب‌های ما حال خوشی ندارند، گفت: مسئله حق آب تالاب‌ها مهمترین و اصلی ترین موضوعی است که در سازمان در حال پیگیری هستیم.

تالاب‌ ها حال خوشی ندارند

آرزو اشرفی با تاکید بر مسئله حق آب تالاب‌ها گفت: در شرایط خشکسالی که امسال نیز در این شرایط هستیم، مشکل تشدید شد و تالاب‌های ما حال خوشی ندارند. علتش مسائلی است که در پی سالیان گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه نمی‌توان گفت تالاب‌ها از بین رفته‌اند، تصریح کرد: تالاب‌ها اکوسیستم‌های پویایی هستند و به محض ورود آب، مجددا خودشان را احیا می‌کنند و زندگی به آن‌ها برمی گردد.

مدیرکل دفتر تالاب‌های محیط زیست در ادامه سخنان خود در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه ما وظیفه قانونی خود را در رابطه با تالاب‌ ها انجام داده‌ایم، عنوان کرد: موضوع تعیین نیاز آبی تالاب‌ها را در حد امکان پیگیری کردیم تا قانون مند شود و خوشبختانه این اتفاق از سال ۱۳۹۶ افتاده است.

اشرفی در خاتمه متذکر شد: برای نجات تالاب‌ها باید تمامی اقدامات لازم در کنار هم دیده شود، نمی‌توان پیگیر حق آب باشیم و از طرفی توسعه ناپایدار یا کشاورزی لجام گسیخته را بخواهیم داشته باشیم این‌ها جمع تضاد است و امکان پذیر نیست.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا