بازار سرمایه تحلیل سهام و بررسی تکنیکال بازار بورس

تحلیل تکنیکال سهام سیدکو (سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان)

تحلیل تکنیکال سهام سیدکو (سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان)

تحلیل سهام

تحلیل تکنیکال سهام سیدکو (سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان)

طبق تحلیل انجام شده بر روی این سهام، بعد از رشد و صعود پنج موج خود و تشکیل موج ۱ اصلی خود وارد اصلاح موج ۲ خود شد که این اصلاح را به شکل دبل زیگ به پایان رسانده است.

این سهام بعد پایان موج ۲ اصلی خود حدود پنجاه درصدی رشد داشته که بعد موج ۱.۳ خود را تشکیل داده است.

در تحلیل قبل سهام سیدکو که در تاریخ ۴ بهمن صورت گرفته بود، ساختار اصلاح به شکل زیگ دیده شده بود. همان طور که می دانید هر سهمی می تواند در نوع ساختار اصلاح تغییر ایجاد کند. این سهم هم با توجه به اصلاح جدید خود، نوع اصلاح مثلث را ساخت و با شکست سقف مثلث الگو اصلاحی خود را تایید کرد.

تحلیل تکنیکال سهام سیدکو (سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان)

حمایت های سهام سیدکو (سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان)

از حمایت های مهم این سهام می توان خط پارالل این سهام را به حساب آورد که تا این لحظه جزو خطوط حمایتی مهمی برای این سهم بوده است. همچنین خط چند محوره رسم شده بر روی این سهم نیز حمایت خوبی را نشان داده است.

مقاومت های سهام سیدکو (سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان)

اولین مقاومت این سهام را می توان محدوده موج ۱.۳ این سهم دانست که حدود قیمت ۷۶۵۲ ریالی است. در صورت شکست این مقاومت، مقاومت بعدی این سهم را می توان محدوده ۱۰۸۳۸ ریالی به حساب آورد و در صورت شکست این دو مقاومت، مقاومت بعدی سهم را می توان قله موج ۱ اصلی این سهم دانست که حدود قیمت ۱۱۷۱۰ ریالی است.

بخوانید!  گره معاملاتی در بورس به چه معناست و چگونه برطرف می شود ؟

اهداف سهام سیدکو (سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان)

در کوتاه مدت با استفاده از پروجکشن موج ۱.۳ تراز ۶۱.۸ حدود قیمتی ۶۷۸۷ ریالی و تراز ۱۰۰ حدود قیمتی ۷۵۲۹ ریالی را می توان جزو هدف های کوتاه مدت سهام به حساب آورد.

و بعد از رسیدن به اهداف بالا در میان مدت با استفاده از پروجکشن موج ۱.۳ تراز ۱۶۱.۸ حدود قیمتی ۸۶۸۸ ریالی و تراز ۲۶۱.۸ حدود قیمتی ۱۰۵۸۹ ریالی را می توان جزو هدف های میان مدت دانست.

و در بلند مدت، بعد از رسیدن به تمام هدف های بالا می توان با استفاده از اکستشن موج ۱ به ۲ و تراز ۱۰۰ حدود قیمتی ۱۱۶۷۹ ریالی و تراز ۱۶۱.۸ حدود قیمتی ۱۵۳۹۳ ریالی و تراز ۲۶۱.۸ حدود قیمت ۲۱۳۹۶ ریالی را جزو اهداف بلند مدت این سهام به حساب آورد.

آخرین گزارش مالی سهام سیدکو (سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان)

گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

▪ شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ از محل واگذاری سهام ۱۱۵,۵۱۱ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به عملکرد ۱ ماهه مشابه سال قبل ۴۳% کاهش داشته است.

▪ سیدکو با سرمایه ثبت شده ۴,۸۰۰,۰۰۰ میلیون ریال طی عملکرد ۱۰ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ از محل سود سهام محقق شده درآمدی حاصل نکرده که نسب به مدت مشابه سال قبل سودی محقق نکرده است.

▪️ شرکت در انتهای دی ماه چندین شرکت با بهای تمام شده ۶,۶۷۸,۹۰۲ میلیون ریال در پرتفوی بورسی خود داشته که با رشد ۴۱۷% به مبلغ ۳۴,۵۲۴,۵۴۴ میلیون ریال رسیده است.

بخوانید!  اخبار و گزارش بازار بورس 12 اسفند ۹۹: کور سوی امید / تحلیل تکنیکال شاخص کل
نکته نهایی

برای یافتن انتهای اصلاح و یا شروع حرکت صعودی سهام مورد نظر در تحلیل تکنیکال باید منتظر تریگر و نشانه مناسبی باشید.

 این تریگر می تواند از الگوهای کندلیِ صعودی و یا سیگنال رشد دقیق در اندیکاتورها و اسیلاتورها (به عنوان مثال Stochastic و rsi و…) باشد. یا عبور از سقف قبلی و شکست خط روند نزولی و حتی حجم و نوع معاملات و تابلوی سهم و… باشد.

هر کدام از این روش ها بسته به نوع معامله و روش معاملاتیِ معامله گرها در تحلیل سهام سیدکو ( سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان) انتخاب می شود.

مطالب ارسالی از تیم تحلیلک فقط جنبه تحلیلی دارد و سیگنالی برای خرید و فروش نیست.

مجله اینترنتی تحلیلک

 

نوشته های مرتبط

گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)

هادی جنگجو

رشد ۱۶۸درصدی سهام وصنا (گروه‌ صنایع‌ بهشهر ایران‌) در ۳ ماه

مهسا زکی زاده

تحلیل تکنیکال سهام ومعادن (توسعه معادن و فلزات)

آوا طهمورثی