تحلیل تحلیل بنیادی تحلیل سهام و بررسی تکنیکال بازار بورس

تحلیل تکنیکال سهام ومهان (گروه توسعه مالی مهر آیندگان)

تحلیل تکنیکال سهام ومهان (گروه توسعه مالي مهر آيندگان)

تحلیل سهام

تحلیل تکنیکال سهام ومهان (گروه توسعه مالی مهر آیندگان)

تحلیل تکنیکال روزانه سهام ومهان گویای همه چیز است. یک اصلاح عمیق در قالب موج ۴ و رسیدن به سقف موج ۱ روند صعودی. موج شماری سهم خبر از آن می دهد که پس از تکمیل موج ۴ اصلاحی به صورت یک دبل زیگ اصلاحی و برخورد به نقطه حمایت قوی، سهم مجدداً در مسیر روند صعودی قرار گرفته و به دنبال تکمیل موج ۵ خود قرار دارد.

به نظر می رسد سهام ومهان ریز موج ۱ از موج ۵ اصلی خود را تکمیل کرده و پس از آن یک اصلاح در قالب دبل زیگ الیوتی و به میزان ۸۸.۶% از موج ۱ را به اتمام رسانده و از این منظر می توان امیدوار بود که مجدداً به مسیر رشد و صعود خود بازگشته است.

تحلیل تکنیکال سهام ومهان (گروه توسعه مالی مهر آیندگان)

 

همان طور که در نمودار تکنیکال سهام گروه توسعه مالی مهر آیندگان مشاهده می کنید، به نظر می رسد از منظر کلاسیک، اصلاح موج ۲ از ریز موج ۱ را می توان یک کانال نیز در نظر گرفت که پس از برخورد به کف کانال و همچنین کف پارالل که هر دو از حمایت های قوی و مهم سهم به شمار می روند، به سمت رشد قیمت در حرکت است. این روند صعودی پس از پایان اصلاح ریزموج ۲ در تحلیل تکنیکال هفتگی سهام ومهان نیز مشاهده می شود.

 

قیمت پایانی سهم بر اساس معاملات روز گذشته در محدوده ۱۴۳۴۰ ریال است که نسبت به ارزش واقعی هر سهم فاصله زیادی دارد.

 

سناریو دوم

حالت دوم در صورتی اتفاق می افتد که اصلاح مذکور طولانی تر شده و سهم ومهان پس از برخورد به سقف کانالی اصلاحی مجدد وارد اصلاح شود که در این صورت و با توجه به نوع اصلاحی که تا کنون به صورت ۳ ریزموج و در قالب زیگزاگ انجام شده، می تواند یک مثلث الیوتی را به وجود آورد. اما در این سناریو حتی با پیش بینی اصلاح های مجدد پیش رو قبل از شروع روند پرقدرت صعودی نیز به نظر نمی رسد قیمت این سهم با توجه به بنیاد بسیار قوی، مقادیری پایین تر از حمایت های مشخص شده را در خود ببیند. اما در هر حال بازار سهام، به صورت عرضه و تقاضا بوده و باید عبور از خطوط قرمز و حد ضرر را در معامله خود لحاظ کنید.

بخوانید!  اختلال افسردگی اساسی (اختلال خلقی) قسمت پایانی (MDD)

همچنین شاید بتوان این سناریو را در مورد کل اصلاح نیز در نظر گرفت و کل روند اصلاح پس از موج ۳ را در قالب یک مثلث الیوتی و حتی کلاسیک فرض کرد که همچنان ادامه دارد، اما در روزهای پایانی خود به سر می برد. ولی نکته مهم در هر حالت، در نظر گرفتن همین حمایت های ذکر شده در تحلیل است که کل این سناریوها نشان دهنده اهمیت بسیار بالای حمایت های تحلیل سهام ومهان است.

 

حمایت های پیش روی سهام ومهان

مهم ترین حمایت های پیش روی سهم در اصلاح سهم ومهان کانال و پارالل رسم شده در چارت است که عبور از آنها می تواند روند اصلاح را طولانی و یا حتی به سمت روند نزولی پیش ببرد.

در صورت عبور از حمایت مذکور، حمایت بسیار مهم بعدی در محدوده ۱۲۳۲۰ ریال که سقف موج ۱ و انتهای موج ۴ به شمار می روند، است.

 

مقاومت های پیش روی سهم ومهان

با توجه به نوع اصلاح سهام ومهان، به نظر می رسد در روند رشد با مقاومت های کوچک و بزرگ بسیار زیادی مواجه خواهد بود، اما در اولین گام مقاومت مهم پیش روی سهم، سقف کانال رسم شده است که گذشتن از آن آسان نخواهد بود.

پس از آن و در محدوده ۱۵۸۲۰ ریال مقاومت مهم دیگری پیش روی سهم خواهد بود.

در نهایت امر و به عنوان مقاومت های بلند مدت برای سهم محدوده ۲۱۷۵۰ ریال و ۲۷۵۷۰ ریال مقاومت های سرسختی به شمار می روند و در صورت عبور از همه این مقاومت ها، سقف پارالل از دیگر مقاومت ها خواهد بود.

 

هدف های قیمتی برای سهام ومهان

تمام مقاومت های ذکر شده فوق و سایر نسبت های فیبو که در تصویر رسم شده است را می توان به عنوان اهداف قیمتی کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفت که با توجه به استراتژی معامله خود می توانید در هر کدام از این مقاومت ها سیو سود کنید.

 

تحلیل بنیادی و بررسی صورت مالی سهام ومهان

معرفی شرکت

شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان زیرمجموعه صندوق بازنشستگی و رفاه کارکنان صنعت نفت و در حوزه دارایی و سایر خدمات مالی فعال است. فعالیت اصلی شرکت سرمایه گذاری در اوراق بهادار و همچنین اداره نهادهای مالی از قبیل کارگزاری، لیزینگ، سبدگردانی و … است.

بخوانید!  گزارش بازار بورس 20 دی 99: شاخص ارتفاع 1.3 میلیون واحد را از دست داد

 

آخرین گزارش منتشر شده توسط شرکت

تقریبا ماه و یا فصلی نیست که یک گزارش دوره ای خوب از سهام ومهان منتشر نشود. به صورت کلی سهام مذکور هر ماه چه نسبت به دوره ماهانه قبل و چه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش درآمد را به خود دیده که نشان از قدرت تیم شرکت و بنیاد قوی سهم است.

 

گزارش فعالیت ماهانه شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان (دوره  ۱ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۹/۳۰)

▪ شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ از محل واگذاری سهام ۳,۴۹۱,۹۰۷ میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به عملکرد ۱ ماهه مشابه سال قبل ۲۴۵۵% افزایش داشته است.

▪ ومهان با سرمایه ثبت شده ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال طی عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ از محل سود سهام محقق شده ۵,۵۸۶,۲۵۷ میلیون ریال درآمد داشته که نسب به مدت مشابه سال قبل ۸۲% افزایش داشته است.

▪️ شرکت در انتهای آذر ماه چندین شرکت با بهای تمام شده ۴۳,۵۳۷,۲۳۸ میلیون ریال در پرتفوی بورسی خود داشته که با رشد ۴۹۳% به مبلغ ۲۵۸,۰۷۱,۵۶۲ میلیون ریال رسیده است.

 

اطلاعات و صورت‌های مالی میان دوره‌ای دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ (حسابرسی شده) (اصلاحیه) شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان به شرح زیر است:

▪️ شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ به ازای هر سهم ۱,۴۴۵ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۳% افزایش داشته است.

▪️ «ومهان» با سرمایه ثبت شده ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال طی عملکرد ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ مبلغ ۱۴,۴۴۹,۹۹۰ میلیون ریال سود محقق کرده است.

 

نکات و اخبار بنیادی سهام ومهان

  • هر چند در مجمع عمومی سالانه سهام ومهان صحبت هایی در خصوص افزایش سرمایه تا پایان سال ۱۳۹۹ مطرح شد اما نمی تواند تا زمان اعلام رسمی در سامانه کدال به آن اتکا کرد و از آن به عنوان خبر رسمی نام برد.
  • اما بر اساس کنفرانس اطلاع رسانی که در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ برگزار شد، مطابق با تصویر زیر، شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان قصد دارد تا پایان سال ۱۳۹۹ و با هماهنگی صورت داده با سایر سهام داران نسبت به عرضه اولیه شرکت تأمین سرمایه سپهر در بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام نمایند. شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان عمده ترین سهامدار و صاحب ۳۱ درصد از سهام این شرکت به حساب می آید.
بخوانید!  تحلیل تکنیکال سهام آبادا (تولید نیروی برق آبادان)

تأمین سرمایه سپهر

 

مشخصات سهم و تابلوی معاملات

  • تعداد برگه سهم: ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  • میزان سهام شناور: این سهم در زمان عرضه اولیه حدود ۱۰% از برگه های سهام خود معادل ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ را عرضه کرد. با بررسی سوابق معاملات ومهان و معاملات صورت گرفته به نظر می رسد تا کنون بیش از ۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ برگ سهام توسط اشخاص حقوقی (و نه سهامداران درصدی) خریداری شده است. بنابراین می توان میزان شناوری سهم در میان اشخاص حقیقی را کمتر از ۵% سهام کل شرکت دانست که عدد بسیار کوچکی بوده و به اصطلاح این سهم توسط اشخاص حقوقی به شدت جمع آوری شده است.
  • حجم مبنا: ۴ میلیون برگه سهم که نسبت به حجم معاملات روزانه مقدار کمی بوده و به راحتی در این سهم بیش از این میزان در روز معامله می شود.
  • در حال حاضر نسبت P/E سهم ۷.۳۷ بوده که در مقایسه با P/E صنعت که برابر ۵.۳۷ است، بالاتر است.
  • در آخرین روز کاری به میزان ۱۰/۵۹۶ میلیون برگه سهام به ارزش ۱۵۱/۹۵۲ میلیارد ریال میان سهام داران مبادله شد که سهم حقوقی ها به میزان ۳۴.۵% عرضه و در حدود ۸.۴% خرید بوده است.

 

نکته نهایی

برای یافتن انتهای اصلاح و یا شروع حرکت صعودی سهام مورد نظر در تحلیل تکنیکال باید منتظر تریگر و نشانه مناسبی باشید.

 این تریگر می تواند از الگوهای کندلیِ صعودی و یا سیگنال رشد دقیق در اندیکاتورها و اسیلاتورها (به عنوان مثال Stochastic و rsi و…) باشد. یا عبور از سقف قبلی و شکست خط روند نزولی و حتی حجم و نوع معاملات و تابلوی سهم و… باشد.

هر کدام از این روش ها بسته به نوع معامله و روش معاملاتیِ معامله گرها در تحلیل سهام ومهان (شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان) انتخاب می شود.

مطالب ارسالی از تیم تحلیلک فقط جنبه تحلیلی دارد و سیگنالی برای خرید و فروش نیست.

 

 

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

ذوب

هادی جنگجو

اخبار کدال : گزارش ۱۱ ماهه شرکت ها؛ رشد ۸۰ درصدی سهام شنفت و …

محسن زکی زاده

تعدیل منفی ۲۷ هزار و ۳۶۰۰ درصدی دو سهم!!! و توضیحات چند شرکت

هادی جنگجو

دیدگاه خود را ثبت کنید