تحلیل سهام پارس

تحلیل تکنیکال

سهام پتروشیمی پارس با رشد امروز از سدّ مقاومتِ سقف قبل و همچنین خط روند چند محوره ی خود عبور کرد. البته آنچه که در تحلیل سهام پارس بسیار خودنمایی می کند حرکت هارمونیک سهم در قالب موج های ABCDE می باشد، البته نکته ی قابل تأمل در این تحلیل تعیین محل دقیق پایان موج E می باشد.

تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال سهام پارس

به نطر دو سناریو پیش روی سهم مطرح است:

اول اصلاح بسیار کوتاه و تشکیل موج d و e کوچک، که به ظاهر اتمام این امواج و رسیدن مجدد به کف کانال، پایان موج E سهم را تشکیل داده و بعد از این مرحله باید شاهد رشد قوی سهام پارس تا سقف کانال باشیم، که در این حالت تمام منفی ها و اصلاح های پیش رو موقعیت های خرید برای معامله گرها ایجاد می کند.

دوم، سهم بعد از شکست سقف قبلی در معاملات امروز به روند صعودی خودش با قدرت هر چه بیشتر ادامه دهد و دیگر شاهد برگشت سهم به کف کانال نباشیم. پس در هر حال انتظار رشد سهام پارس را تا سقف این کانال داریم ولی با این وجود نباید از تعیین حد ضرر برای معامله ی خود غافل باشیم!

 

تحلیل بنیادی پارس

گزارش بسیار عالی پتروشیمی پارس از وضعیت فروش خود در شهریور ماه و عملکرد ۶ ماه این شرکت:

پتروشیمی پارس دردوره ۱ ماهه منتهی به ۹۷/۰۶/۳۱ از محل فروش محصولات خود مبلغ ۹,۴۵۶ میلیارد ریال درآمد داشته است.

این شرکت براساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ مبلغ ۴۳,۰۵۵ میلیارد ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۶% رشد داشته است.

بخوانید!
تحلیل سهام شاوان (پالايش نفت لاوان )

تحلیل سهام پارس

روند فروش و سودآوری پتروشیمی پارس به حدی خوب بوده است که از نظر بسیاری از تحلیل گران بنیادی این شرکت می تواند سودی در محدوده ی ۷۵۰ تا ۸۵۰ تومان  را پیش بینی و پوشش دهد و به همین دلیل قیمت های فعلی سهم را بسیار مناسب برای خرید و نگه داری ارزیابی می کنند.

 

و نکته ی نهایی: برای یافتن انتهای اصلاح و یا شروع حرکت صعودی سهام مورد نظر در تحلیل تکنیکال باید منتظر تریگر و نشانه ی مناسبی باشید، این تریگر می تواند از الگوهای کندلیِ صعودی و یا سیگنال رشد دقیق در اندیکاتورها و اسیلاتورها (به عنوان مثال Stochastic و rsi و…) و یا عبور از سقف قبلی و شکست خط روند نزولی و حتی حجم و نوع معاملات و تابلوی سهم و….. که هر کدام از این روش ها بسته به نوع معامله و روش معاملاتیِ معامله گرها در تحلیل سهام انتخاب می شود.

مطالب ارسالی از تیم تحلیلک فقط جنبه تحلیلی دارد و سیگنالی برای خرید و فروش نیست.

امیدوارم تحلیل سهام پارس برای شما دوستان سودمند باشد.

مجله اینترنتی تحلیلک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید